Круглий стіл на кафедрі економіки «Національна економіка: шляхи виходу з кризи»
На кафедрі економіки Уманського НУС 7 жовтня 2015 року відбувся круглий стіл на тему «Національна економіка: шляхи виходу з кризи». Учасниками круглого столу були викладачі кафедри економіки, аспіранти та студенти факультету економіки і підприємництва.
Відкрив засідання круглого столу завідувач кафедри економіки, кандидат економічних наук, професор Дмитро Семенда, закликав його учасників до плідної творчої роботи, спрямованої на вироблення антикризових заходів, які так потрібні Україні на шляху подолання кризових явищ у різних сферах суспільного життя. Він підкреслив, що сучасна глобальна криза охоплює майже всі сфери та галузі економіки, саме тому необхідно шукати шляхи виходу з економічної кризи, з урахуванням менталітету українського народу.
Розглядаючи та аналізуючи останні події в Україні, учасники круглого столу намагалися дати відповіді на низку надзвичайних актуальних запитань: Якою має бути внутрішньо- та зовнішньополітична стратегія уряду в умовах, що склалися в Україні? Чи може стати шансом для України запровадження плану Маршала для подолання економічної кризи? Які саме шляхи виходу з економічної кризи в Україні Ви можете запропонувати? Ці та інші запитання викликали гостру та жваву дискусію серед учасників круглого столу.
Результатом дискусії стали запропоновані учасниками круглого столу основні шляхи виходу із економічної кризи, а саме здійснення ефективного державного регулювання економіки, децентралізація влади та бюджетних фінансових ресурсів, проведення адміністративної реформи.
У процесі завершення круглого столу керівник гуртка кандидат економічних наук, доцент Сергій Соколюк наголосив на тому, що сучасний стан та розвиток економіки залежить саме від впровадження інноваційних технологій в усі сфери та галузі економіки, так як інновації – це не тільки нові товари і послуги, але й розширення можливостей для прориву нововведень. Грошові ринки впливають на економіку, створюючи можливості для інноваційного прориву, паралельно вирішуючи й проблеми соціальної політики держави, яка бере на себе функції забезпечення соціальних стандартів. Саме державна бюджетно-податкова політика дозволяє забезпечити підтримку фінансової системи та реального сектора економіки, що на шляху подолання в Україні соціально-економічної кризи має розвиватись лише інноваційним шляхом.
Оксана Тупчій, викладач кафедри економіки