Курси «Домашнє овочівництво від А до Я» в Уманському національному університеті садівництва
Військові дії на території України стали нищівними для добробуту та звичного ритму життя всіх українців. Особливо – для жителів північно-східних і південних регіонів, більшість з яких втратили все: звичну роботу, житло, а головне – розуміння, як жити далі. Однак, заради майбутнього, кожен має знайти в собі сили продовжувати працювати.
Більшість вчорашніх успішних громадян, які мали стабільну роботу, стали вимушеними переселенцями. Хтось тимчасово виїхав за кордон, але багато обрали центральну та західну Україну, зокрема сільські території. І коли пройшов перший шок від того, що відбувається, постали питання: «Чим займатися? Як підтримати та прогодувати родину?» Наразі Черкащина прийняла тисячі переселенців, більшість з яких міські жителі, яким невідомі особливості ведення сільського домашнього господарств.
Уманський національний університет садівництва, як один з потужних осередків аграрної освіти України, перебуває на варті забезпечення знаннями всіх охочих навіть у воєнний час. А тому навчальні онлайн-курси за програмою «Домашнє овочівництво: від А до Я», що проводяться на базі навчального закладу, стали не лише доречними, а й надзвичайно популярними серед цільової аудиторії. Фінансове сприяння проєкту надали уряд Норвегії, Nord Університет і МФСА, що здійснюють активну підтримку громадян України, які постраждали внаслідок війни в рамках проєкту «Норвегія - Україна», партнерами якого також є громадські організації, що надають тимчасовим переселенцям логістичну, юридичну та психологічну допомогу.
Особливим стимулом для їх учасників стало й те, що по завершенню короткотривалої, але пізнавальної і глибокопрофесійної навчальної програми, кожен з них не лише ознайомився з теорією вирощування овочів на присадибних ділянках, а й отримав насіння та інструмент для практичного втілення знань.
![Курси «Домашнє овочівництво від А до Я» в Уманському національному університеті садівництва](assets/cache/images/2022/news/vid-a-do-ya/dsc_0211-600x-9ae.jpeg)
![Курси «Домашнє овочівництво від А до Я» в Уманському національному університеті садівництва](assets/cache/images/2022/news/vid-a-do-ya/dsc_0226-600x-513.jpeg)
![Курси «Домашнє овочівництво від А до Я» в Уманському національному університеті садівництва](assets/cache/images/2022/news/vid-a-do-ya/dsc_0237-600x-9ce.jpeg)
Домашнє городництво, зокрема овочівництво – справа досить корисна в багатьох аспектах. Окрім суто власної продовольчої безпеки й потенційної економічної перспективи, спілкування з природою і робота на землі характеризується чудовим психологічним ефектом за рахунок зміни акцентів діяльності й уваги. Адже серед слухачів курсів – тимчасові переселенці з міст Ізюм, Сєвєродонецьк, Харків, Ірпінь, Буча.
Впевнені, що у нових навичках, яких набудуть слухачі під час курсів, розкриється їх прихований потенціал і з'явиться впевненість у завтрашньому дні та бажання будувати своє життя заново.
Фотогалерея
![Курси «Домашнє овочівництво від А до Я» в Уманському національному університеті садівництва](assets/cache/images/2022/news/vid-a-do-ya/dsc_0157-250x180-16a.jpeg)
![Курси «Домашнє овочівництво від А до Я» в Уманському національному університеті садівництва](assets/cache/images/2022/news/vid-a-do-ya/dsc_0195-250x180-cba.jpeg)
![Курси «Домашнє овочівництво від А до Я» в Уманському національному університеті садівництва](assets/cache/images/2022/news/vid-a-do-ya/dsc_0197-250x180-cba.jpeg)
![Курси «Домашнє овочівництво від А до Я» в Уманському національному університеті садівництва](assets/cache/images/2022/news/vid-a-do-ya/dsc_0207-250x180-d16.jpeg)
![Курси «Домашнє овочівництво від А до Я» в Уманському національному університеті садівництва](assets/cache/images/2022/news/vid-a-do-ya/dsc_0211-250x180-d16.jpeg)
![Курси «Домашнє овочівництво від А до Я» в Уманському національному університеті садівництва](assets/cache/images/2022/news/vid-a-do-ya/dsc_0216-250x180-1bb.jpeg)
![Курси «Домашнє овочівництво від А до Я» в Уманському національному університеті садівництва](assets/cache/images/2022/news/vid-a-do-ya/dsc_0221-250x180-1bb.jpeg)
![Курси «Домашнє овочівництво від А до Я» в Уманському національному університеті садівництва](assets/cache/images/2022/news/vid-a-do-ya/dsc_0226-250x180-e3f.jpeg)
![Курси «Домашнє овочівництво від А до Я» в Уманському національному університеті садівництва](assets/cache/images/2022/news/vid-a-do-ya/dsc_0228-250x180-e3f.jpeg)
![Курси «Домашнє овочівництво від А до Я» в Уманському національному університеті садівництва](assets/cache/images/2022/news/vid-a-do-ya/dsc_0230-250x180-e3f.jpeg)
![Курси «Домашнє овочівництво від А до Я» в Уманському національному університеті садівництва](assets/cache/images/2022/news/vid-a-do-ya/dsc_0232-250x180-57c.jpeg)
![Курси «Домашнє овочівництво від А до Я» в Уманському національному університеті садівництва](assets/cache/images/2022/news/vid-a-do-ya/dsc_0234-250x180-57c.jpeg)
![Курси «Домашнє овочівництво від А до Я» в Уманському національному університеті садівництва](assets/cache/images/2022/news/vid-a-do-ya/dsc_0236-250x180-ffd.jpeg)
![Курси «Домашнє овочівництво від А до Я» в Уманському національному університеті садівництва](assets/cache/images/2022/news/vid-a-do-ya/dsc_0237-250x180-ffd.jpeg)