30.05.2024 747

Квест «Знавці історії УНУС» відбувся в Уманському національному університеті садівництва 30 травня

Кожен факультет нині зі своїми штандартами був присутній на заході, налаштовані серйозно та підготовлені молоді люди знають напевно — без знання історії людині складно будувати сьогодення і тим паче майбутнє.

Захід відкрила помічниця ректора Валентина ЧЕРНИЧЕНКО, розповівши учасникам і глядачам про умови квесту: «В рамках відзначення річниці Уманського НУС, який функціонує з 1844 року, Студентська рада навчального закладу зініціювала інтелектуальні спортивні змагання — квест, який розширить знання про університет. Завдання, їх оцінювання і виконання проводитимуть організатори квесту, а на завершення переможців чекають корисні та цікаві подарунки».

Інтелектуальний квест на знання історії університету реалізовано зусиллями активу Ради студентського самоврядування. Студенти університету охоче розширюють кордони власних знань про рідну Альма-матер і заохочують однокурсників до читання історичних літописів одного з найповажніших навчальних закладів країни. Нині знання приходять в жанрі інтелектуально-логічних ігор, адже розгадування загадок, пошук відповідей, виконання завдань розвивають критичне мислення і сприяють засвоєнню нових знань. Анастасія Шаповаленко, Анна ЛЮБЧЕНКО, Катерина ВЛАСЕНКО, Олександра КУРМАС, Марія ВОЙЧУК стали ініціаторами квесту «Знавці історії УНУС», основою якого є послідовне виконання підготовлених завдань командами й окремими гравцями. Студентський актив серйозно готувався до квесту, тому завдання виявились цікавими, а відповіді довелось шукати на території всього студмістечка.

Студенти мали низку завдань, з якими ознайомлювалися за певним маршрутом: оранжерея, бібліотека, архіви, меморіальні дошки, стадіони. Наприклад, одна з загадок: «З усіх усюд привезені вони, щоб наші очі любо дивувати, в це місце. Кожен, хто прийшов в університет, тут неодмінно прагне побувати».

Студенти завзято стартували виконувати завдання, а повертались після виконання усіх завдань до штандартів на ґаночку 4-го корпусу, мов після фітнесу. Проте на кілька команд чекали ще додаткові бліц питання, які дали можливість оцінити якість засвоєних знань. За перебігом квесту спостерігали декани та викладачі факультетів, які всіляко підтримували своїх вихованців. Така єдність надихала учасників, адже підтримка дітей — необхідна цінність.

Тож, нагорода для переможця знайшла свого власника. Активні студенти, учасники квесту, отримали подяку: «За участь і перемогу у квесті «Знавці історії УНУС» подарунками нагороджується команда факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин, учасникам-активістам окрема вдячність та «Дипломи за участь у квесті» усім командам», — нагородила учасників Маргарита ПАРУБОК, голова профспілкового комітету.

Дякуємо захисникам України та учасникам, організаторам і глядачам квесту за насичений емоціями захід. Побігли донатити всі, й ті, хто пропустив активність. Та спершу радимо перевірити себе в знаннях, про історію Уманського НУС, але в дужки не підглядайте:

1. В якому році закладено ботанічний розсадник? (1876);
  2. В якому році училище отримало у користування парк «Софіївка»? (1859);
  3. В якому столітті закладався фундамент навчально-наукової-виробничої бази? (XIX);
  4. В якому році вперше закладено виноградник та створено формовий сад? (1885);
  5. Скільки гектарів має університет? (більше 1000 га);
  6. Рік заснування університету? (1844);
  7. Скільки факультетів в університеті? (6);
  8. Який факультет найдавніший? (агрономії);
  9. Хто перший ректор університету? (Нордман Олександр Давидович);
  10. Скільки профільних кафедр нині є в університеті? (27);
  11. Хто є першим проректором зараз? (Мостовʼяк Іван Іванович);
  12. Який відділ університету відповідає за збереження документації? (архівний);
  13. Якому міністерству підпорядкований університет? (Міністерству освіти і науки України);
  14. Скільки гуртожитків має заклад нині? (1-й, 5-й, 4-й і профілакторій).
  15. Скільки меморіальних дощок знаходиться на території Уманського НУС? (доведеться вам прогулятись студмістечком і порахувати).