Логістичний менеджмент: проблеми та перспективи
17 листопада 2016 року в Умані відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Логістичний менеджмент: проблеми та перспективи» організатором якої були Університет Бремен, Уманський національний університет садівництва та Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. Всі організатори є партнерами проекту GUMLog, основною метою якого є розробка та узгодження спільної навчальної програми з підготовки магістрів у галузі логістики, формування кваліфікованих фахівців для виробничої сфери та набуття досвіду за рахунок проведення академічного обміну. Фінансування даної програми проводить Німецька служба академічного обміну (DAAD).
З вітальним словом до учасників конференції звернувся проректор з науково-педагогічної роботи Уманського НУС к.е.н, доцент Михайло Мальований, який відзначив актуальність даного проекту для Уманського НУС та вклад науковців у процес удосконалення науково-методичного забезпечення навчального процесу.
З основними цілями та завданнями проекту «GUMLog –Німецько-українська магістерська програма у галузі логістики» науковців ознайомила доктор наук, доцент кафедри морського бізнесу та логістики Університету Бремен Ірина Довбішук.
Враженнями та набутим досвідом застосування методології наукових досліджень перед присутніми поділилися вітчизняні студенти, які щойно повернулися зі стажування в Університеті Бремену: Анна Петренко, Аліна Махаринська, Дмитро Довбуш, Антоніна Смаркалова, Вікторія Барон, Денис Дмитренко, Христина Семірєкова.
Про перспективи подальшої співпраці університетів у галузі логістики науковцям розповів доктор наук, професор університету Бремену пан Ханс-Дітріх Хаазис.
18 листопада науковці та студенти провели академічну екскурсію до ПАТ «Лебединський насіннєвий завод». Діяльність підприємства пов’язана з реалізацією насіння цукрових буряків української селекції та світових товаровиробників, а саме «Піонер» (США), «Монсанто» (США), «Коссад семанс» (Франція), Сінгента (Швейцарія). Нині ПАТ «Лебединський насіннєвий завод» являється лідером з продажу насіння цукрових буряків в Україні.
Учасників академічної екскурсії ознайомили з діяльністю ПАТ «Лебединський насіннєвий завод» та методами управління логістичним ланцюгом від «підприємства до споживача». Підприємство має власний митно-ліцензійний склад, логістичний центр, що надає послуги сертифікованого елеватора по зберіганню зернових культур, послуги по відвантаженню зерна, має власну залізничну колію, що сполучена зі станцією Сигнаївка Одеської залізниці.
Окрім цього, учасники проекту відвідали Музей трипільських поселень-гігантів в селі Легедзине Тальнівського району. До музею-заповідника входить 11 трипільських поселень загальною площею 2040 га. Окремим напрямом роботи заповідника є експериментальна археологія. Тут вперше в Україні в 2003 році було реконструйовано трипільське житло в натуральну величину та його експериментальне спалення, що є початком великої програми з дослідження проблеми трипільського житлобудування. Учасникам академічної екскурсії були представлені речі побуту тогочасних жителів зі своєрідними розписами та орнаментом.
Завершенням цього продуктивного дня став візит до СТОВ «Урожай» Шполянського району Черкаської області. Голова наглядової ради товариства Олександр Ржевський ознайомив учасників екскурсії з інноваційними технологіями, що застосовують на підприємстві при вирощуванні, зберіганні та реалізації сільськогосподарських культур.
Таким чином, заходи проведені у рамках академічної екскурсії міжнародного проекту GUMLog інтегрували у собі науку та практику. Для учасників проекту отриманий досвід дозволив сформувати новий погляд на проблеми підготовки кваліфікованих фахівців з логістики.
Інна Новак, к.е.н., доцент кафедри менеджменту