05.12.2015 4938

Викладачі Уманського НУС взяли участь у міжнародній науковій конференції «Львівська суспільно-географічна школа: історія, теорія, українознавчі студії»

Зазначену конференцію було проведено до 70-річчя кафедри економічної і соціальної географії Львівського національного університету імені Івана Франка. Участь у цій конференції взяло участь понад 100 осіб, у тому числі більше п’ятдесяти – активну «очну» участь. Це, зокрема, представники Львова, Києва, Тернополя, Чернівців, Харкова, Вінниці, Рівного, Івано-Франківська, Ніжина, Умані та інших наукових центрів України, а також колеги із сусідньої Польщі – міст Любліна і Слупська.

Виголошені в ході конференції доповіді були присвячені різноманітним питанням сучасної економічної й соціальної географії та суспільно-географічного українознавства. У тому числі, своєю оригінальністю та небуденністю особливий інтерес присутніх викликали виступи доцента Рівненського державного гуманітарного університету Оксани Романів, яка проаналізувала феномен неухильного підвищення народжуваності в північно-східних районах Рівненщини; професора Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Миколи Барановського, який окреслив територіальні закономірності проявів злочинності в Україні; професора Уманського національного університету садівництва Юрія Кисельова, який представив етапність формування геософічної (філософсько-просторової) думки в Україні від доби Середньовіччя до нашого часу. Усі доповіді завершувалися численними запитаннями присутніх до їх авторів.

Другого дня роботи конференції її учасники мали змогу відвідати пам’ятні місця Львівщини, пов’язані з життям і діяльністю видатних українців – глави й Отця Української Греко-Католицької Церкви в 1901-44 рр., Митрополита Андрея Шептицького та композитора, автора музики національного, а тепер – державного, гімну «Ще не вмерли України ні слава, ні воля…» Михайла Вербицького.

Юрій Кисельов, професор кафедри екології та безпеки життєдіяльності