Магістранти-садівники опанували методи визначення стиглості яблук і груш
Термін збирання врожаю, тобто збиральна стиглість, суттєво впливає на результати зберігання плодів, подальшу реалізацію продукції та економічну ефективність господарювання. Інструментальні методи його визначення опановують магістранти факультету плодоовочівництва і виноградарства під час вивчення курсу «Післязбиральна доробка плодів і винограду».
Роботу проводять у лабораторії фізико-хімічних аналізів кафедри плодівництва та виноградарства, де виконують дослідження студенти, аспіранти, викладачі і наукові співробітники кафедри.
Під час одного з чергових практичних занять магістранти визначали щільність яблук і груш пенетрометром FT 327, а також вміст сухих розчинних речовин, тобто цукристість плодів, рефрактометром.
Студентам було продемонстровано способи визначення основного забарвлення шкірки яблук, зокрема за відбиванням світла довжиною хвилі 675 нм від поверхні плоду на спектроколориметрі «Spekol», що відповідає максимуму поглинання його хлорофілом (методику вдосконалено на кафедрі плодівництва і виноградарства УНУС). Розглянуто також визначення активності виділення плодами етилену з використанням газового хроматографа «Chrom-4» та інші показники оцінки ступеня збиральної стиглості продукції садівництва.
О.В.Мельник, завідувач кафедри плодівництва і виноградарства