07.09.2015 4635

Майбутнє України в єдності, соборності демократичної держави

Викладач кафедри фінансів і кредиту, кандидат економічних наук Олена Семенда 1 вересня розпочала першу відкриту лекцію на тему «Майбутнє України в єдності, соборності демократичної держави» для студентів 3-го курсу факультету менеджменту привітанням з початком нового навчального року. Далі прозвучали рядки з вірша українського письменника Анатолія Камінчука, в яких оспівується наша рідна земля:

Зацвітає калина,

Зеленіє ліщина,

Степом котиться диво-луна,

Це моя Україна,

Це моя Батьківщина,

Що, як тато і мама, одна.

Так як лекція була особливою, мета її:

• формувати у студентів ціннісне ставлення до Батьківщини; шанобливе ставлення до трудових та ратних подвигів співвітчизників;
  • розвивати в молоді почуття гордості за славне минуле рідного народу, національної самосвідомості та громадянської активності;
  • наставляти на зміцнення єдності і дружби всіх народів, що проживають на території України;
  • виховувати патріота, який знає і поважає традиції свого народу, трудівника, люблячого свою землю, громадянина, готового захищати свою Батьківщину; прагнення примножувати своєю працею здобутки українського народу.

Як ніколи, актуальними для сьогодення є виховання у молоді патріотизму, плекання мудрості і милосердя, розуміння бути виваженими, сильними і єдиними у діях та помислах. Перед нами виникають проблеми, на які шукають відповіді політики, військові, економісти, юристи, а також і ми з вами: яким чином ми можемо вплинути на ситуацію в країні, як виразити солідарність і ще раз показати, що ми є українці – народ єдиний, свідомий, боголюбивий.

Майбутнє України в єдності, соборності демократичної держави

Під час лекції відбувалось спілкування зі студентами в формі діалогу, під час якого вони висловлювали свої думки з питань: «Що може єднати сучасне населення України», «Що означає бути патріотом» та ін. На закінчення лекції на патріотичну тему прозвучав вірш-заклик Володимира Сосюри:

Любіть Україну, як сонце, любіть,

як вітер, і трави, і води…

В годину щасливу і в радості мить,

любіть у годину негоди.

Любіть Україну у сні й наяву,

вишневу свою Україну,

красу її, вічно живу і нову,

і мову її соловїну!