29.10.2014 5992

Майстер-клас «Секрети успішного спілкування»

28 жовтня 2014 р. для студентів 11-тм групи факультету менеджменту  був проведений майстер-клас «Секрети успішного спілкування».

Майстер-клас був присвячений граматиці вербальної комунікації та граматиці поведінки (невербальному спілкуванню).

Під час вербального спілкування  важливо, що ви говорите, якими словами виражаєте свою думку, в якій послідовності подаєте інформацію співрозмовнику (з чого починаєте, чим продовжуєте, чим закінчуєте), які аргументи наводите, стисло чи розгорнуто висловлюєте свою думку.

Не менш важливим під час спілкування є передача   несловесних сигналів, що супроводжується  мовою жестів, міміки, сигналами зовнішності й поведінки того, хто говорить. У сукупності вони складають засоби невербального  мовного впливу, які є таким засобом передачі інформації, як і вербальні.  Невербальні засоби спілкування супроводжують, доповнюють мову, а в деяких випадках і замінюють її (у таких випадках кажуть – «зрозуміло без слів»).

У ході майстер-класу учасники ознайомилися з ефективними та дійовими моделями спілкування. Розгляд та аналіз проблемних ситуацій дозволив усвідомити студентам основні алгоритми  та засоби ефективного спілкування.

Майстер-клас «Секрети успішного спілкування»

Студенти із задоволенням удосконалювали  навички вербальної і невербальної комунікації, встановлення контакту з співрозмовником, вміння розуміти та використовувати невербальні сигнали передачі інформації, навчалися  співробітництву в комунікативному акті.

У режимі спілкування пропонувалися практичні життєві поради, здобуті в конкретних життєвих умовах.

Майстер-клас «Секрети успішного спілкування»

Зустріч пройшла в атмосфері психологічного балансу, емоційного комфорту, життєвої мотивації і гармонійних відносин із навколишнім світом.

Галина Мінченко, практичний  психолог