13.03.2015 2892

«Мамо, не плач. Я повернусь весною. У шибку пташинкою вдарюсь твою…»

За ініціативи викладачів кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін Уманського національного університету садівництва 12 березня відбулася Міжвузівська наукова студентська конференція «Україна і світ: взаємовідкриття в часи Революції гідності (компаративно-імагологічні студії)».

«Мамо, не плач. Я повернусь весною. У шибку пташинкою вдарюсь твою…»

Рушник із жовто-блакитною мережкою, фотографії героїв Небесної Сотні на плакаті, червоні квіти як уособлення краплинок крові, пролитої за суверенітет та єдність держави, – ці символи стали головними атрибутами науково-виховного заходу.

«Мамо, не плач. Я повернусь весною. У шибку пташинкою вдарюсь твою…»

Доцент кафедри Іван Пахольчук привітав гостей конференції, присвяченої події, що наразі стала історичною віхою, від якої вестимуть відлік прийдешні покоління, словами «Слава Україні!». У своїй доповіді він торкнувся питань економічної та політичної ситуацій, що спричинили Революцію Гідності,  акцентував увагу на готовності кожного українця стати на захист своїх кордонів. Іван Степанович побажав учасникам конференції успіхів, закінчивши свій виступ словами Великого Кобзаря: «І на оновленій землі врага не буде, супостата…». Його пропозицію заспівати Гімн України підхопили всі, співали, стоячи.

«Мамо, не плач. Я повернусь весною. У шибку пташинкою вдарюсь твою…»

Надзвичайно чуттєво присутні сприйняли демонстрацію фото героїв Небесної Сотні, цвіту нації, який об’єднав Майдан.

Свої міркування з приводу тривання в українській духовно-буттєвій семіосфері Революції Гідності висловив професор кафедри Павло Ямчук, який у доповіді пригадав події на Майдані, назвав історичні імена інших борців за незалежність України. Професор підсумував свій виступ словами: «Майдан повинен бути в кожного з нас: в наших душах, серцях».

«Мамо, не плач. Я повернусь весною. У шибку пташинкою вдарюсь твою…»

Студенти виступали перед аудиторією з доповідями про героїв Небесної Сотні, які віддали за наше майбутнє найдорожче – своє життя, декламували вірші, серед яких – власний вірш аспірантки Надії Матвійчук, написаний під впливом подій на Майдані. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих, хто почав формувати нову державу, українську мрію, поклавши на вівтар своє життя.

«Мамо, не плач. Я повернусь весною. У шибку пташинкою вдарюсь твою…»

Заходи, які носять велике ідейне навантаження, сприяють пробудженню патріотичної свідомості та національної гідності у кожного з нас, тому щира подяка організаторам конференції – викладачам кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін Уманського національного університету садівництва.

Надія Зубова, методист Центру культури і виховання студентів