Менеджери вивчали передовий досвід ПАТ «Уманьферммаш»
Розпочався весняний тур поїздок кафедри менеджменту організацій на виробничі об'єкти. Цього разу 9 березня викладачі та студенти-дипломники цієї кафедри відвідали одне з найпотужніших підприємств міста Умані – ПАТ «Уманьферммаш», генеральним директором і власником якого є Ліпкан Анатолій Васильович. Слід відмітити, що лише за останніх 10 років підприємство змінило трьох власників.
Підприємство було створене в 1970 році як державне. Продукція його використовувалась на тваринницьких фермах Радянського Союзу та братніх соціалістичних країн Куби і Монголії. Розташоване воно на площі 50,9 га, має значні виробничі площі, загальна розгорнута площа споруд – 126 тис. кв.м., всі будівлі - залізобетонні споруди 1970-1972 року. Сьогодні на підприємстві працює біля 600 робітників.
ПАТ «Уманьферммаш» спеціалізується на виробництві різноманітної сільськогосподарської техніки, яку виробляють за сучасними європейськими і світовими зразками. Це, в свою чергу, ґрунтообробна техніка, машини для тваринництва та кормовиробництва, переробні комплекси, комплекси для збирання коренеплодів, засоби для транспортування сільськогосподарських продуктів, товари народного споживання і запасні частини для сільськогосподарської техніки.
Гостей доброзичливо зустрів заступник генерального директора з маркетингу і збуту продукції Аркуша Сергій Петрович, який і провів екскурсію по підприємству. Студенти і викладачі відвідали виставку сучасної високопродуктивної сільськогосподарської техніки, виробничі цехи, ознайомилися при цьому з конвеєрно-поточною технологією виробництва та складання техніки. Також було продемонстровано роботу сучасної комп'ютерно-лазерної установки «Араміс», за допомогою якої швидко і точно виробляють деталі для техніки та інші товари народного споживання.
Гості були вражені побаченим, студенти задавали багато запитань, зокрема виробничо-управлінського характеру, а з боку викладачів навіть були надані пропозиції виробництву.
Наприкінці зустрічі з генеральним директором були укладені договори про співпрацю та відкриття філії кафедри на виробництві, а також узгоджено графік подальшого відвідування підприємства.
Олег Роєнко, кандидат економічних наук, доцент
кафедри менеджменту організацій