Ми вклоняємось Вам, ветерани
Нічого в цьому світі не проходить безслідно. Усі моменти залишаються у відголосках нашої пам’яті, структуризуються у відповідні форми та з часом аналізуються.
З метою посилення уваги до потреб і проблем старшого покоління, забезпечення належного та гідного соціального захисту ветеранів, при підтримці ініціативи громадських ветеранських організацій 24-го вересня 2004-го року Указом Президента України № 1135/2004 був встановлений національний український «День ветерана», який відзначається з тих часів щорічно 1-го жовтня.
У сучасному розумінні саме поняття «ветеран» не сильно відрізняється від тих уявлень, які вкладалися в це слово з найдавніших часів. У наші дні поняття «ветеран» було дещо розширене. Приміром, за даними проекту DilovaMova.com, 18-го січня 1974-го року в колишньому Радянському Союзі указом Президії Верховної Ради була заснована особлива відмінна і знакова Медаль – «Ветеран праці», якою нагороджувалися радянські трудящі за довголітню і сумлінну працю в найрізноманітніших областях народного господарства, науки і культури. Це було не просто визнання їх трудових заслуг, але і спроба певним чином відзначити їх старанність у матеріальному еквіваленті при призначенні пенсій за вислугу років або по досягненню пенсійного віку.
Зараз у багатьох країнах світу державами та урядами встановлюється чітка стратегія в підтримці ветеранів та ветеранських організацій, що є по суті незамінним інститутом передового досвіду і традицій в найрізноманітніших напрямках економічного і суспільного життя всього суспільства.
Не оминуло подібне питання і Уманський національний університет садівництва. Рада студентського самоврядування факультету економіки та підприємництва під керівництвом голови, студентки 21-ф групи Уманчик Вікторії, організувала для студентів 1-3 курсів урочисту зустріч з людьми, за плечима яких багаторічна і старанна праця, вірна служба, заслуги і досвід. На даний захід були запрошені: Нижник Світлана Володимирівна (директор Наукової бібліотеки УНУС), Цимбровська Лариса Олександрівна (зав. музею історії Уманського НУС), Михайлова Наталія Василівна (провідний бібліотекар Науково бібліотеки УНУС), Гончареко Ірина Миколаївна (помічник ректора з виховної роботи), Кравець Тамара Олексіївна (доцент кафедри садово-паркового господарства, викладач ботаніки, випускниця УСГІ (нині УНУС) 1964 року) та Сигида Віктор Прокопович (доцент кафедри селекції, генетики і технологій насінництва, випускник УСГІ (нині УНУС) 1969 року).
Урочистим вітанням зустріч розпочала Уманчик Вікторія, яка привітала запрошених та подякувала присутнім за активну соціальну позицію. Перед студентами виступила й Михайлова Наталія Василівна, яка наголосила на необхідності толерантного ставлення до осіб старшого віку та привітала їх з цим святом.
Велику цікавість у студентів викликала розповідь Тамари Олексіївни Кравець. У ній було все: і біль студентських років, і тяготи спочатку як дипломника, потім – як молодого спеціаліста, далі – викладача. При цьому, зазначила Тамара Олексіївна, головне покликання жінки – бути зразковою дружиною та матір’ю. Повідавши підростаючому поколінню історію свого життя, вона побажала молоді успіхів у навчанні та високої самосвідомості.
Не менш цікавою була і розповідь Віктора Прокоповича Сигиди – людини, впевненої у своїх силах. Він повідав студентській молоді історію свого вступу в колишній УСГІ, відрекомендував нинішній УНУС, як один з провідних аграрних вузів України. Зразковий викладач, що звик бути найкращим у всьому, подякував своїй сім’ї за підтримку та розуміння, доніс до студентів думку про необхідність наполегливого та творчого навчання, підбадьорив усіх вірою у світле майбутнє.
На завершення зустрічі студентка 52-о групи Нівеська Юлія презентувала слухачам авторський вірш, який розчулив присутніх до глибини душі. Можна було спостерігати сльози як на очах запрошених, викладачів, звичайних студентів, так і в самої декламаторки.
Рада студентського самоврядування факультету хоче щиро подякувати усім присутнім за активну соціальну позицію та побажати успіхів на життєвому шляху.