20.03.2014 5367

Міжнародна наукова конференція «Генетика і селекція: досягнення та проблеми»

За ініціативи  Уманського національного університету садівництва та Українського товариства генетиків і селекціонерів ім. М.І.Вавилова з 18 по 20 березня на базі університету проходила Міжнародна наукова конференція на тему «Генетика і селекція: досягнення та проблеми». Відкрив конференцію завідувач кафедри генетики, селекції рослин та біотехнології Уманського національного університету садівництва, доктор біологічних наук Федір Парій, який розповів присутнім про здобутки кафедри та поділився планами на майбутнє. Федір Микитович побажав учасникам зібрання багатих ідей, що надихатимуть на нові винаходи та звершення.

Міжнародна наукова конференція «Генетика і селекція: досягнення та проблеми»

На початку роботи конференції професор кафедри генетики уманського вишу Анатолій Опалко оприлюднив звернення Сєдєльнікової Тамари, яка від імені російських колег запевнила, що політичні події не стануть на заваді дружньої співпраці та добрих стосунків між науковцями двох країн.

Від імені керівництва університету учасників конференції привітав проректор з наукової та інноваційної діяльності, професор Віктор Карпенко, відзначивши, що проведення конференції на базі кафедри  генетики, селекції рослин та біотехнології вже стало традиційним. Віктор Петрович зазначив, що цей захід відбувається у переддень святкування 170-річчя від дня заснування Уманського НУС, який пишається своєю історією, науковими школами, зокрема, школою під керівництвом доктора біологічних наук Федора Микитовича Парія, що здобула широке міжнародне визнання. Віктор Петрович побажав учасникам конференції плідної роботи та мудрих рішень, що сприятимуть підняттю економічного рівня держави, та вручив голові конференції Федору Парію буклет про Уманський НУС, присвячений ювілейній даті.

Міжнародна наукова конференція «Генетика і селекція: досягнення та проблеми»

Директор НДП «Софіївка» НАН України, доктор біологічних наук Іван Косенко у вступному слові побажав колегам-науковцям успіхів та акцентував увагу на тому, що, завдячуючи зусиллям працівників кафедри, існує велика фундаментальна школа, на базі якої створено більше 100 сортів сільськогосподарських культур.

Учасники Міжнародної конференції на пленарному та секційному засіданнях обмінювались досвідом, ділились планами на майбутнє про створення нових сортів та гібридів сільськогосподарських культур. Із науковими доповідями виступили науковці з Києва, Одеси, Дніпропетровська та інших міст України. Доповіді всіх учасників конференції будуть опубліковані у збірнику наукових праць  університету.

Міжнародна наукова конференція «Генетика і селекція: досягнення та проблеми»

Молодому поколінню генетиків і селекціонерів поталанило, адже вони мають прекрасну можливість переймати досвід, знання та вміння Федора Микитовича Парія та примножувати  здобутки свого вчителя-наставника.

Міжнародна наукова конференція «Генетика і селекція: досягнення та проблеми»

Тож побажаймо науковій школі під керівництвом одного з найдосвідченіших генетиків України нових здобутків на ниві селекції та генетики в ім’я рідної України.

Надія Зубова, методист Центру культури і виховання