22.09.2013 5578

Міжнародна співпраця в дії: українсько-польський круглий стіл «Формування конкурентоспроможності сільських територій»

20 вересня в Уманському національному університеті садівництва за сприяння та підтримки відділу міжнародних зв'язків в рамках круглого столу відбулася зустріч науковців з ВНЗ Польщі й Уманського НУС на тему «Формування конкурентоспроможності сільських територій». Метою заходу було розглянути актуальні проблеми розвитку сільських територій. Польську сторону представляли 30 науковців з різних університетів країни. Представниками української сторони стали викладачі університету та колектив Інституту післядипломної освіти та дорадництва Уманського НУС.

Вітальне слово від польської делегації проголосила проф. Кристина Кшижановська, завідувач кафедри економіки освіти, комунікації та дорадництва Варшавського університету природничих наук, яка наголосила на необхідності розширення міжнародної співпраці у сфері розвитку сільських територій наших країн.

Зустрічне привітання від імені ректора Уманського НУС виголосив к.е.н., доцент, директор Інтитуту післядипломної освіти та дорадництва Приліпко С.М., а координатор відділу довузівської підготовки Уманського НУС к.е.н. Нещадим Л.М. ознайомила гостей з університетом, перевагами навчання в ньому, особливостями функціонування факультетів і діяльністю Інституту післядипломної освіти та дорадництва.

Під час зустрічі розглядалися проблеми розвитку сільських територій, насамперед – роль дорадництва в сільському господарстві.

Гості з польської сторони ділилися власним досвідом у даній сфері. Зокрема, доктор Казімєж Табор, представник економічного факультету Варшавського університету природничих наук, розповівши історію створення та функціонування навчального закладу, у презентації «Дорадництво в допомозі землеробству» дав обґрунтоване визначення дорадництву, зазначив його суть, типи та форми.

Природничий університет у Вроцлаві представляла проф. Барбара Кутковська, директор інституту соціально-економічних наук, голова спілки дорадників. Вона детально охарактеризувала функціонування та структуру дорадництва в Польші, його цілі та завдання.

Тему дорадництва в агротуристиці на прикладі власного родинного господарства розкрив доктор Міхал Роман, представник економічного факультету Варшавського університету природничих наук.

В свою чергу, к.е.н., доцент кафедри менеджменту ЗЕД, директор Інституту післядипломної освіти та дорадництва Приліпко С.М. ознайомив гостей з розвитком дорадництва в Уманському НУС, розкривши роль Інституту післядипломної освіти та дорадництва УНУС в розвитку сільських територій Черкаської та Кіровоградської областей.

Про досвід роботи Міжрегіонального навчально-практичного центру розвитку сільських територій Уманського НУС розповіла к.е.н., доцент кафедри маркетингу, завідувач Центру Макушок О.В., яка детально висвітлила основні види його діяльності: надання дорадчо-консультаційних послуг і консультацій щодо отримання державних грантів, створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, проведення навчальних тренінгів й обласних конференцій за участі науковців та представників сільських територій.

Наприкінці зустрічі проф. Кристина Кшижановська висловила вдячність всім присутнім та висловила надію на подальшому успішному розвитку українсько-польських відносин у сфері дорадництва, запорукою яких стане постійна підтримка зв’язків і регулярний обмін інформацією.

Прес-центр університету