10.12.2013 5555

Міжнародний садівничий форум "Fresh Produce Ukraine 2013"

26–28 листопада 2013 року у Міжнародному виставковому центрі відбулася ІІІ-я Міжнародна спеціалізована виставка з виробництва, обробки, переробки та зберігання плодоовочевої продукції в Україні та СНД "Логістика та торгівля у плодоовочевій індустрії". Цьогорічними організаторами події були ТОВ "Компанія "Місто Мрії", "АПК-Інформ: овочі та фрукти" і ВТО Exhibition B.V. (Голландія).

"Fresh Produce Ukraine" вже втретє стала найвизначнішою подією в плодоовочевому бізнесі України, яка виступає у ролі платформи для зустрічі провідних виробників, трейдерів, представників мереж супермаркетів, еспортерів, компаній, які займаються переробкою плодоовочевої продукції, а також постачальників супутнього обладнання для цієї сфери.

За словами Ірини Слободянюк, президента ТОВ "Компанія "Місто Мрії", унікальність виставки полягає в тому, що це єдина на території СНД спеціалізована подія, сконцентрована на вирощування фруктів і овочів, технологіях післязбиральної обробки та торгівлі у плодоовочевій індустрії.

Керівник проекту "АПК-Інформ: овочі і фрукти" Тетяна Герман звернула увагу на те, що в рамках виставки відбулася 10-а ювілейна Міжнародна конференція "Овочі і фрукти України – 2013" в якій прийняло участь близько 200 делегатів з провідних як вітчизняних, так і зарубіжних плодоовочевих компаній. Це зробило подію більш значною й об'єднало справжніх професіоналів плодоовочевого бізнесу.

Близько 150 компаній, які представляють 14 країн світу, обрали "Fresh Produce Ukraine 2013" в якості основи для заснування чи розвитку свого бізнесу в Україні, Росії та інших країнах СНД. У цьому році виставку відвідали офіційні представництва Греції (Міністерство сільського господарства), Італії (Italian Institute of Foreign Trade) та Туреччини (The Antalya Exporters Union and The Turkish Citrus Promotion Group), – повідомив Куно Якобс, менеджер проекту від ВТО Exhibition B.V.

Мустафа Сатіці, офіційний представник Союзу експортерів Анталії (Турції) в Україні, назвав Україну дуже важливим партнером для турецьких компаній, адже імпорт українських фруктів та овочів до Туреччини щорічно зростає приблизно на 20 %. Саме тому турецькі компанії-учасники, використовуючи практично всі можливості для співпраці, прагнуть до подальшого збільшення масштабів партнерства.

Високий інтерес до українських виробників виявляє й Італійська торгова агенція. Алєсандро Джербіно, який представляв італійську компанію на виставці зазначив, що, в першу чергу, їх цікавить супроводжування усього процесу постачання овочів та фруктів інноваціями з обов'язковим забезпеченням якості продукції.

Цілком природно, що виставкою зацікавилися й представники від Уманського національного університету садівництва, де здавна приділяється багато уваги технологічним питанням вирощування, зберігання та переробки плодоовочевої продукції (див. ІІІ Міжнародна спеціалізована виставка з виробництва, обробки, переробки та зберігання плодоовочевої продукції в Україні та СНД "Логістика та торгівля у плодоовочевій індустрії").

Відрадно, що у виставці брали активну участь випускники факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин Уманського НУС різних років, підтримуючи закладений в рідній Альма-матер живий інтерес до садівничої галузі та представляючи наш університет на міжнародному рівні.

Випускник УНУС 2012 р. за спеціальністю "Плодоовочівництво і виноградарство" магістр Сергій Назарук (праворуч)
Випускниця УНУС 2010 р. за спеціальністю "Плодоовочівництво і виноградарство" Яна Новіцька (ПрАТ "Кримська фруктова компанія")
Випускник УНУС 1998 р. за спеціальністю "Плодоовочівництво і виноградарство" Євген Найченко (ліворуч)

Приємно було ще раз побачити відомі зарубіжні та українські садівничі фірми. Серед них: "Розсадник ООО "Ван Райн де Брюн Україна" (безвірусний садивний матеріал), "Плодорозсадник "Голланд Плант Україна" (високоякісні саджанці резистентних сортів), ТОВ "Агростар" (спецтехніка для садівництва), НВП "Інсолар ТВП" (холодильне обладнання), ОХҐ "Ґантер" (плодовий розсадник), "Lodder unterlagen GMBH" (плодовий розсадник), "Rozetta Agro" (садивний матеріал), Spinazze Group SPA (залізобетонні опори для саду), Vivai Mazzoni (італійський плодовий розсадник), ПрАТ "Кримська фруктова компанія" (саджанців плодових культур та свіжі плоди), ТОВ "Українська овочева компанія" (сільськогосподарська техніка) та інші.

Міжнародний садівничий форум "Fresh Produce Ukraine 2013"

Більшість зі згаданих фірм уже давно відомі українським садівникам по циклу міжнародних науково-практичних семінарів "Високоінтенсивні технології в садівництві", що проводяться в Уманському НУС з 1995 року.

Цікавим вийшло живе спілкування з представниками голландських плодорозсадницьких господарств

Участь у міжнародних форумах завжди залишатиметься одним із найбільш дієвих джерел отримання сучасної інформації, дозволятиме оперативно дізнаватися і користуватися світовими інноваційними методами ведення садівничого бізнесу.

Володимир Майборода,
доцент кафедри плодівництва і виноградарства