21.11.2013 2104

Міжрегіональний семінар «Аграрний сектор України – на шляху до євроінтеграції. Ризики та перспективи»

20 листопада в Уманському національному університеті садівництва відбувся міжрегіональний семінар «Аграрний сектор України – на шляху до євроінтеграції. Ризики та перспективи».

У роботі семінару взяли участь представники Департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОДА, Департаменту агропромислового розвитку Кіровоградської ОДА, управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, міжнародних проектів, сільськогосподарські товаровиробники, сільські і селищні голови, ініціативні групи і учасники сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, вчені, молоді науковці та студенти.

Відкрив семінар перший проректор університету, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Іван Мостов’як, який від імені ректорату привітав гостей у стінах найстарішого навчального закладу України та акцентував увагу на актуальності та важливості теми, що безпосередньо торкається також роботи і нашого вишу.

Іван Іванович поділився з присутніми своїми враженнями від поїздок до Польщі, зокрема, до Краківського аграрного університету, з яким Уманський НУС уклав договір про співпрацю, та побажав учасникам семінару плідної праці.

Продовжив роботу семінару директор Інституту післядипломної освіти та дорадництва, кандидат економічних наук, доцент Сергій Приліпко, який представив запрошених гостей: головного спеціаліста відділу харчової і переробної промисловості Департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОДА Юлію Литвин, голову Асоціації фермерів та приватних землевласників Черкаської області Віктора Гончаренка, голову Черкаської обласної організації Союзу учасників сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України Михайла Галамагу, голову ФГ «Агрофірма «Базис», голову Асоціації фермерів та приватних землевласників Уманського району Володимира Осадчого та координатора проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІ» в Черкаській області Анну Бабкову.

З доповідями щодо висвітлення питання Євроінтеграції в Україні виступили не тільки гості, але й науковці Уманського національного університету садівництва: завідувач кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності, доктор економічних наук, професор Олександр Школьний на тему «Розвиток сільського господарства України в контексті європейської моделі аграрного сектору економіки»; завідувач кафедри маркетингу, доктор економічних наук, професор Руслан Мудрак на тему « Продовольчий ринок України: ризики та нові можливості в контексті євроінтеграції»; директор Інституту післядипломної освіти та дорадництва, кандидат економічних наук, доцент Сергій Приліпко на тему «Перспективи розвитку сільських територій України після підписання Угоди про асоціацію з ЄС»; кандидат економічних наук, старший викладач кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності Юлія Зборовська на тему «Стан і тенденції розвитку експортно-імпортних операцій продукції сільського господарства та харчової промисловості між Україною та країнами ЄС» та аспірант кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності Наталія Побережець на тему «Розвиток торгівельних відносин України та ЄС на ринку олійних культур».

В обговоренні важливих питань взяли активну участь і студенти факультету менеджменту, які також підготували наукові доповіді: студентка 6 курсу Ганна Соколюк на тему «Значення молоді в євроінтеграційних процесах України» та студентка 5 курсу Яна Матвієнко на тему «Роль молодіжних організацій в розвитку євроінтеграційних процесів».

Не менш змістовними та цікавими були і виступи запрошених на семінар гостей. Зокрема, голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Черкаської області Віктор Гончаренко коротко розповів присутнім про діяльність фермерських господарств Черкаської області та висловив думку, що перспектива зближення із Євросоюзом можлива за умови співпраці науки і виробництва.

Наприкінці семінару між учасниками відбулося обговорення та надання пропозицій і рекомендацій. Ведучий заходу, директор Інституту післядипломної освіти та дорадництва Уманського НУС Сергій Приліпко, подякував усім гостям та учасникам за активну участь у його проведенні та висловив сподівання на подальшу співпрацю.

Прес-центр університету,

Інститут післядипломної освіти та дорадництва