18.03.2015 4914

Молоді уманські селекціонери затребувані на ринку праці

Черговий захист дипломних робіт відбувся на кафедрі генетики, селекції рослин та біотехнології Уманського національного університету садівництва. 17 студентів захищали свої дипломні роботи по спеціальності «Селекція і генетика сільськогосподарських культур» перед поважною екзаменаційною комісією, яку очолював академік, доктор сільськогосподарських наук, професор, заступник академіка-секретаря відділення рослинництва НААН України Владислав Кравченко.

Молоді уманські селекціонери затребувані на ринку праці

Випускники під час написання дипломних робіт досліджували теми, які їх вабили вже з перших років навчання, — говорить завідувач кафед­ри генетики, селекції рослин та біотехнології УНУС, доктор біологічних наук Федір Парій. — Уже стали традиційними дослідження в генетиці цукрових буряків, над якими працювали Олена Лейміч, Юлія Білокур, Андрій Вашкурак, Аліна Могилевська (науковий керівник доцент Олексій Єщенко). Тема генетики й селекції кукурудзи стала провідною для Світлани Марценюк, Богдана Ткаченка, Ольги Федоренко, Михайла Галіченка та Ганни Логанової. Над генетичними таємницями  соняшнику працювали Майя Бабенко, Анна Залізняк, Марина Кириченко, Юрій Ремез. А ось Наталя Криштопа та Жанна Якимчук свої дипломні присвятили озимій пшениці, зокрема й такому її виду як спельта. Віктор Смішний працював над селекцією плодової культури глоду.

Молоді уманські селекціонери затребувані на ринку праці
 — Уманські випускники показали доволі високий рівень знань і відмінну фахову підготовку, — підтвердив голова екзаменаційної комісії академік Владислав Кравченко. — Лише четверо з 17-ти одержали за дипломну роботу «четвірки».

— Захист дипломних робіт магістрами Уманського НУС спеціальності "Агрономія" ще раз підтвердив, що підготовка висококваліфікованого фахівця неможлива без наукової роботи. Одна з випускових кафедр університету — кафедра, очолювана Федором Парієм, доктором біологічних наук, автором більш ніж 70 сортів та гібридів сільськогосподарських культур, і як ви кажете — батьком спельти, — ділиться думками декан факультету агрономії Андрій Мартинюк. — Уже з другого курсу більшість студентів Федора Микитовича не лише визначилися з темами, а й обрали конкретні культури, які стали об'єктом їх наукових досліджень. Крім згаданої спеціальності, кафедра генетики і селекції здійснює підготовку фахівців ще й по спеціальності «Насінництво та насіннєзнавство». Кафедра має належну наукову базу, зокрема - дві наукові лабораторії, селекційні дослідні ділянки багатьох культур. Студентам є з кого брати приклад, бо Федір Микитович — селекціонер від Бога; він щедро передає досвід і майбутнім магістрам, і аспірантам. Наша кафедра — найпотужніша серед споріднених в Україні. Її випускників високо цінують у державі. Прикладом цьому є той факт, що половина сьогоднішніх магістрів задовго до закінчення УНУС й захисту дипломних робіт одержали запрошення на роботу в наукові та дослідницькі заклади. Так, Марина Кириченко та Юлія Білокур одержали запрошення на роботу у Всеукраїнський науковий інститут селекції в Києві. Ольуа Федоренко запросили на роботу Черкаська ДС ГДС. Юрія Ремеза та Ганну Логанову чекають у всесвітньо відомій фірмі «Монсанто». А Віктор Смішний та Андрій Вашкурак уже мають роботу в потужних сільгосппідприємствах.

Тож, користуючись нагодою, запрошую майбутніх випускників шкіл на навчання на агрономічний факультет Уманського національного університету садівництва: це ваша гарантія успішного працевлаштування в майбутньому.

За матеріалами "Черкаського краю"