На базі Уманського НУС проходить лікарський семінар-тренінг
21 липня цього року на базі Уманського національного університету садівництва розпочав роботу 5-денний семінар-тренінг «Принципи «дружнього підходу» при наданні медичної допомоги підліткам та молоді».
Даний семінар проводиться відповідно до плану-графіку виїзних семінарів-тренінгів, розробленого методичним організаційним моніторинговим центром Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ» Міністерства охорони здоров’я України за підтримки фонду Народонаселення ООН в Україні та відповідно до наказу Департаменту охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації від 11.07.2014 р. № 522 «Про проведення виїзного семінару-тренінгу за 5-денною модульною програмою «Принципи дружнього підходу» при наданні медичної допомоги підліткам та молоді».
Семінари-тренінги розраховані на лікарів Центрів первинної медико-санітарної допомоги, центрів (відділень, кабінетів) медичної допомоги підліткам та молоді (Клініка, дружня до молоді), центрів планування сім’ї, лікарів-акушерів-гінекологів, дерматовенерологів та лікарів інших спеціальностей, які причетні до надання медичної допомоги підліткам та молоді.
Відкрила семінар-тренінг завідувач методично-організаційним моніторинговим центром Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ» МОЗ України Лідія Романенко, яка подякувала організаторам заходу за чудове місце проведення та привітала учасників семінару, наголосивши при цьому на актуальності проведення таких тренінгів у сучасних умовах.
Привітали присутніх також завідувач обласним моніторингово-організаційним центром Департаменту охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації Ірина Бойченко, начальник відділу охорони здоров’я Уманської міської ради Юрій Пальчак і головний лікар Уманської міської дитячої лікарні Інна Метелиця, які акцентували увагу учасників на тому, що нині відкриття кабінетів і центрів «Дружнього підходу» при наданні медичної допомоги підліткам та молоді є одним з пріоритетних завдань МОЗ України.
Програма семінару-тренінгу розрахована на 5 днів та передбачає дослідження й обговорення таких тематик:
- Розвиток «дружніх до молоді» служб охорони здоров’я;
- Профілактика ризикової по віденки підлітків та молоді;
- Сучасні аспекти планування сім’ї та репродуктивного здоров’я;
- Сучасні моделі надання медичної допомоги підліткам та молоді в різних клінічних ситуаціях.
Ведучими семінару стали національні тренери Олена Голоцван (кандидат медичних наук, лікар-психотерапевт вищої категорії, національний тренер-консультант-експерт з питань представлення медико-соціальних послуг); Олена Сьомич (лікар-гінеколог дитячий та підліткового віку, обласний дитячий та підлітковий гінеколог Полтавської обласної клінічної лікарні відновного лікування та діагностики «Центр планування сім’ї та репродукції дитини»); Зоя Турчик (лікар-акушер-гінеколог Вінницького пологового будинку № 1).
Бажаємо учасникам семінару-тренінгу плідної наукової праці та якнайшвидших позитивних результатів від здобутих знань, втілених у практичну діяльність!
Леся Барабаш, начальник редакційно-видавничого відділу