13.09.2024 150

На факультеті економіки і підприємництва Уманського НУС створено лабораторію дистанційної освіти в рамках проєкту DEFEP

12 вересня на кафедрі економіки Уманського національного університету садівництва відбулося урочисте відкриття лабораторії дистанційної освіти. Освітній осередок створено у рамках реалізації консорціумного проєкту DEFEP  «Дистанційна освіта майбутнього: кращі практики ЄС у відповідь на запити здобувачів сучасної вищої освіти та ринку праці». А одним із завдань проєкту є підвищення комплексного удосконалення системи дистанційної освіти у ЗВО як окремої самостійної форми навчання.

Символічну червону стрічку перерізали ректорка Уманського НУС Олена НЕПОЧАТЕНКО та завідувачка кафедри економіки Алла ОСІПОВА.

«Шановні колеги, Олено Олександрівно, шановні здобувачі освіти! Сьогодні для кафедри економіки відбувається важлива подія — відкриття лабораторії дистанційної освіти в рамках програми Erasmus+ «Дистанційна освіта майбутнього: кращі практики ЄС у відповідь на запити здобувачів сучасної вищої освіти». Реалізація і відкриття даної лабораторії стала можливою завдяки підтримці керівництва університету, деканату. Завдячуючи спільній роботі, аудиторія була оснащена сучасними меблями. На сьогодні створено комфортний хаб для викладачів і студентів для надання якісних освітніх послуг. Вдячність міжнародним партнерам, завдяки яким придбано сучасне технічне оснащення», — привітала присутніх завідувачка кафедри економіки Алла ОСІПОВА.

«Технічне оснащення було придбано за кошти європейської комісії у рамках реалізації проєкту. Дана лабораторія передбачає провадження дистанційної форми навчання, що відповідає сучасним викликам часу. Дякуємо нашим міжнародним партнерам по консорціуму — друзям з Молдови, Італії, Іспанії, Німеччини – вони поділилися з нами досвідом організації такої роботи. І нині кращі європейські практики освітнього процесу ми імплементували в освітньому середовищі Уманського національного університету садівництва», — розповів проректор з науково-педагогічної роботи Михайло МАЛЬОВАНИЙ.

Функціонування лабораторії дозволить підвищити професійні та загальні компетентності науково-педагогічних і адміністративних співробітників ЗВО задля напрацювання специфічних навичок, що необхідні для переходу на дистанційну форму навчання.

Нині в університеті забезпечено тестування дистанційної освіти як окремої самостійної форми навчання із застосуванням електронної платформи Moodle за спеціальністю «Соціальне забезпечення».

Співпраця між ЗВО країн ЄС і Східного партнерства, що входять до складу консорціуму, міцнішає, а впровадження стійкої системи дистанційної освіти є необхідним елементом сучасного освітнього процесу.

Колектив університету вдячний всім причетним до створення лабораторії дистанційної освіти на факультеті економіки і підприємництва, що є важливим елементом для прогресу вітчизняної системи освіти у складних умовах воєнного часу та на повоєнний період.

Довідка: проєкт DEFEP «Дистанційна освіта майбутнього: кращі практики ЄС у відповідь на запити здобувачів сучасної вищої освіти та ринку праці» реалізовується в рамках програми Erasmus+. Основною метою проєкту є удосконалення та забезпечення стійкості системи дистанційної освіти на основі кращих європейських практик, задля посилення спроможності ЗВО країн Східного партнерства у формуванні компетентностей здобувачів, відповідно до когнітивних, біхевіористичних і технологічних трансформацій особистості, суспільства та ринку праці.