Нарада з питань забезпечення ефективності використання бюджетних коштів та дотримання законодавства в Уманському НУС
12-13 червня на базі Уманського НУС проходила нарада з питань забезпечення ефективності використання бюджетних коштів та дотримання законодавства за участі керівників фінансових служб, головних бухгалтерів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, що підпорядковані Міністерству аграрної політики та продовольства України. На нараду були запрошені представники Державної фінансової інспекції в Черкаській області, управління Пенсійного фонду України в м.Умань та Уманському районі, Уманської ОДПІ, Уманського УДКСУ в Черкаській області.
Нараду відкрив заступник директора ДУ «НМЦ «Агроосвіта»» Микола Хоменко, який привітав присутніх у стінах навчального закладу, що славиться своєю історією, багатими традиціями, потужним науково-виробничим комплексом, та окреслив її головне завдання – провести оцінку ефективності використання бюджетних коштів вищими навчальними закладами у непростий для держави час і визначити шляхи збільшення надходжень до спеціального фонду державного бюджету навчальних закладів.
З вітальним словом до учасників наради звернулася ректор Уманського НУС Олена Непочатенко, яка познайомила їх з історією університету, що сягає 170 років з дня його утворення. Олена Олександрівна зазначила, що Уманський національний університет садівництва – сучасний аграрний вищий навчальний заклад, у якому свято бережуть традиції, пишаються випускниками, які віддано працюють на благо аграрного сектора, та побажала учасникам наради плідної роботи.
Роботу зібрання продовжив виступ Миколи Хоменка на тему «Підвищення ефективності фінансово-господарської діяльності: проблеми та шляхи їх вирішення», в якому він провів порівняльну оцінку використання бюджетних коштів у розрізі ВНЗ та загалом по всіх навчальних закладах. Микола Павлович наголосив, що стабільність надходжень до спеціального фонду ВНЗ складають кошти від освітянської та господарської діяльності. Значну увагу звернув на головні аспекти даного питання: основні та додаткові освітянські послуги, наукову діяльність, ефективне використання земельних ресурсів, наукові програми, проекти та гранти, оренда приміщень, благодійна допомога та інші джерела наповнення спеціального фонду ВНЗ. На завершення доповідач висловив сподівання щодо отримання навчальними закладами державних замовлень на рівні минулого року та звернувся до бухгалтерів із вимогою проведення більш чіткого та детального аналізу фінансового стану навчальних закладів, від якого залежить стабільність їх функціонування. Микола Хоменко наголосив, що особливу увагу слід звертати на прогнозування діяльності вишів, що дасть змогу не допустити фінансових ускладнень та забезпечити стабільну роботу.
Про дотримання податкового законодавства неприбутковими установами та шляхи запобігання порушень у сфері оподаткування, електронні сервіси Міністерства доходів та зборів України, практику їх застосування доповів учасникам наради та ознайомив їх з основними змінами в податковому законодавстві начальник Уманської ОДПІ Володимир Сліпченко.
Завідувач інформаційно-комунікаційного сектору Уманської ОДПІ Наталія Ожогіна донесла присутнім інформацію щодо особливостей оподаткування податком на доходи фізичних осіб, зокрема про застосування податкової знижки студентами та їх батьками. Також учасники наради почули відповіді на актуальні запитання щодо проведення індексації грошових доходів населення, зокрема заробітної плати.
Із доповіддю на тему «Особливості проведення контрольних заходів фінансово-господарської діяльності ВНЗ, закладів професійної перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників АПК» виступила начальник відділу інспектування в АПК та сфері використання природних ресурсів Державної фінансової інспекції в Черкаській області Людмила Байда, яка зупинилась на основних порушеннях бюджетного законодавства, які допускаються навчальними закладами, та окреслила коло спірних питань та шляхи їх вирішення.
Огляду змін у пенсійному законодавстві України був присвячений виступ заступника начальника управління ПФУ в м. Умань та Уманському районі Оксани Лук’янової. На проблемах справляння та складання звітності з єдиного соціального внеску зупинилась начальник відділу надходження, прогнозування платежів та обліку застрахованих осіб управління ПФУ в м. Умань та Уманському районі Галина Бобель.
Учасники наради ознайомились із бухгалтерською службою та іншими структурними підрозділами університету, зокрема ВСП Агротехнічний коледж Уманського НУС, та обмінялись досвідом з питань організації, планування, фінансування, обліку та звітності у ВНЗ.
Одним із приємних моментів наради була культурна програма, що включала дегустацію вин, яку організувала завідувач кафедри технології зберігання і переробки плодів та овочів професор Анастасія Токар, екскурсії до навчально-дослідного теплично-оранжерейного комплексу та дендрологічного парку «Софіївка».
Проведення конференцій, нарад та семінарів такого рівня на базі Уманського НУС свідчить про його значний науковий потенціал та високий рейтинг серед інших аграрних вишів України.
За матеріалами Наталії Лисої, головного бухгалтера університету