23.11.2015 4666

Науковці університету взяли активну участь у роботі круглого столу, присвяченого Всесвітньому дню філософії

У межах роботи інтелектуально-дослідницьких платформ міжкафедрального Круглого столу «Стратегія майбутнього: соціально-філософський вимір», присвяченого Всесвітньому дню філософії, що  проводився кафедрою філософії та соціально-гуманітарних дисциплін Одеського державного університету внутрішніх справ, з метою обміну концептуальними візіями й трактуваннями минувшини, сьогодення і розумінням перспектив майбутнього розвитку України й світу зустрілися науковці з різних куточків нашої країни.

Репрезентативність Всеукраїнського філософського форуму засвідчувалась присутністю й ґрунтовними доповідями вчених-гуманітаріїв з Києва (КНУКіМ), Одеси (ОДУВС, ОНЮА, ОРІДУ НАДУ при Президентові України, ОНУ ім. Іллі Мечникова, ОНАЗ ім. А.С.Попова, ПНПУ ім. К.Д.Ушинського), Донецька (ДЮІ, оскільки вуз тимчасово переїхав до Кривого Рогу), власне Кривого Рогу – з Криворізького державного педагогічного університету, науковці з Дніпропетровська, Львова, Івано-Франківська, Уманського національного університету садівництва та ще з багатьох ВНЗ України.

Із вітальним словом, яке, власне, і окреслило напрямки роботи Круглого столу Дня філософії, виступив ректор ОДУВС, доктор юридичних наук, професор О. Є. Користин. Тематика загальної дискусії та концептуально-конкретизованих проблемно-тематичних наукових диспутів в окресленому програмою Круглого столу контексті була масштабною й різноплановою. Вченими мовилося й міркувалося про філософський аналіз основних векторів соціальної модернізації (д. філос. наук, професор, завідувач кафедри філософії й соціально-гуманітарних дисциплін ОДУВС Ольга Надибська), про культуру риторики реформ (д. філос. наук, проф. кафедри філософських та соціально-політичних наук ОРІДУ  НАДУ при Президентові України С.В.Овчаренко), про український національно-ідентифікаційний вимір у ІІІ тисячолітті та його ціннісно-смислові парадигми й актуальні світоглядні стратегії майбутнього (д. філос. наук проф. кафедри філософії й соціально-правових дисциплін  Уманського НУС, Павло Ямчук), про розвиток емоційно-почуттєвої сфери студентів фахових соціально-гуманітарних спеціалізацій у контексті вимог освітнього процесу ХХІ ст. (к. пед. наук, доцент кафедри фізичного виховання та психолого-педогогічних дисциплін Уманського НУС, Тамара Шевчук) та багато інших доповідей, повідомлень та концептуальних аналітично-принципових рецепцій доповідей у дискусії.

Напевне саме тому, засідання Круглого столу було відбулося на високому науково-професійному рівні, а – відтак – слід висловити глибоку й щиру подяку організаторам цього наукового заходу та побажати науковцям різних гуманітарних та негуманітарних спеціалізацій завжди взаємозбагачувати обшири пізнання, творити соціально-гуманітарну, а з нею – суто філософську науку на благо України й світу.

Павло Ямчук, професор кафедри соціально-гуманітарних та правових дисциплін

Тамара Шевчук, доцент кафедри фізичного виховання  та психолого-педагогічних дисциплін