Наукове стажування з садівництва у Польщі
Уманський національний університет садівництва здійснює тісну співпрацю з закордонними вищими навчальними закладами, пропонуючи студентам і викладачам широкий спектр освітніх програм. Отримавши грант на стажування у Вроцлавському природничому університеті (Польща), я взяв участь у навчально-науковій програмі професора Станіслава Толпи в жовтні 2014 року.
Розкинувшись на мальовничих берегах річки Одри, місто Вроцлав по праву називають студентським, адже тут навчається близько 300 тисяч молодих людей.
Вроцлавський природничий університет, котрий є спадкоємцем інтелектуального і наукового доробку львівських вишів і їх традицій – один з найкращих спеціалізованих ВНЗ у Польщі.
Упродовж жовтня на кафедрі садівництва природничо-технологічного факультету під керівництвом докторів наук Евеліни Гударовської та Марії Лічнар-Маланчук проходило моє стажування.
Його метою було вдосконалення професійних викладацьких навичок відповідно до сучасних європейських стандартів, ознайомлення із методами роботи та перебігом навчального процесу і науково-дослідної роботи кафедри садівництва, а також відвідування наукових установ і передових господарств регіону.
Завдяки організованій кафедрою садівництва поїздці, разом з магістрантами природничо-технологічного факультету, я відвідав сортовипробувальну станцію у м. Збішов.
У сприятливому для ведення садівництва південно-західному районі Польщі, поблизу Вроцлава, працівники станції в дослідному саду вивчають широкий сортимент плодових та декоративних рослини, у тому числі 86 сортів яблуні.
У рамках стажування я також відвідав розсадник родини Травінських поблизу міста Генриків, в якому на площі 20 га вирощують саджанці декоративних культур, переважно хвойних…
...унікальний сад площею 2,5 га на території Національного парку Столових гір у Центральних Судетах поблизу чеського кордону, який закладений у рамках програми збереження старих сортів плодових рослин. Живцевий матеріал для саду взято зі старих дерев яблунь, груш, вишні та волоського горіха, що знайдені на місці чотирьох покинутих ще на початку ХХ ст. сіл в Судетських горах.
Під час поїздки до польського Інститутуту плодоовочівництва у м. Скерневіце ми спілкувалися з видатним польським науковцем, фахівцем з формування й обрізування плодових насаджень, професором Августином Мікою та ознайомилися з тематикою досліджень, що виконуються інститутом.
За надану можливість проходження стажування висловлюю подяку Уманському національному університету садівництва та кафедрі садівництва Вроцлавського природничого університету.