14.11.2014 1543

Наукові здобутки академіка О.І. Душечкіна

13 листопада  2014 року відбулось засідання круглого столу  «Академік О.І. Душечкін – видатний вчений-агрохімік і фізіолог рослин», присвячене 140-річчю від дня народження вченого. О.І. Душечкін був першим завідувачем кафедри агрохімії і ґрунтознавства, що є однією з провідних на факультеті агрономії Уманського національного університету садівництва.

З вітальним словом до науково-педагогічних працівників, докторантів, аспірантів, студентів звернувся проректор з наукової та інноваційної діяльності доктор сільськогосподарських наук, професор Віктор Карпенко, який наголосив «… поза всякими сумнівами, даний захід – чудова нагода для науковців та студентства згадати здобутки О.І. Душечкіна, які визнані на світовому рівні…».

Завідувач кафедри агрохімії та ґрунтознавства, доцент, кандидат с.-г. наук Володимир Невлад зупинився на історії становлення і розвитку кафедри,  зазначив заслуги академіка О.І. Душечкіна.

З доповіддю «Історична довідка: життєвий і творчий шлях академіка О.І. Душечкіна» виступив кандидат с.-г. наук, професор Микола Недвига.

Наукові здобутки академіка О.І. Душечкіна

Науковий світогляд, дослідження (за результатами яких вперше в Україні доведено біологічну особливість живлення цукрових буряків), творчий доробок та життєвий шлях  О.І. Душечкіна є яскравим прикладом для наслідування сучасної студентської молоді, продовження та звершення його наукових задумів.

Доповненням заходу стала підготовлена працівниками Наукової бібліотеки розгорнута книжкова виставка: «Наукові здобутки академіка О.І. Душечкіна», на якій були представлені наукові праці та література  про життя і діяльність  вченого.

Світлана Нижник,

директор Наукової бібліотеки