Науковий гурток кафедри генетики, селекції рослин та біотехнології
28 листопада на базі кафедри генетики, селекції рослин та біотехнології відбулося засідання студентського наукового гуртка на тему: «Заслуховування звітів за переддипломну практику студентів 6-го курсу 62-см групи».
Селекція – найдешевший, найрезультативніший та екологічно чистий фактор зростання виробництва продукції рослинництва. За сучасних тенденцій підвищення вартості енергозатрат на одиницю виробленої продукції і при наявності проблем, що виникли внаслідок загрозливого забруднення навколишнього середовища, селекції відводиться особливо важлива роль.
Специфічною функцією селекції є створення нових сортів і гібридів сільськогосподарських рослин для збільшення виробництва та поліпшення якості вирощеної продукції. Впливаючи безпосередньо на підвищення продуктивності сільського господарства, селекція перетворюється на засіб виробництва.
Все більшого значення набуває впровадження досягнень біотехнології в генетико-селекційний процес, що сприяє пошуку нових перспективних напрямів, насамперед це розробка нових технологій селекційного процесу на основі вдалого поєднання традиційних методів селекції і досягнень клітинної та генної інженерії; створення на основі генної інженерії не тільки нових форм рослин із бажаними ознаками, але й принципово нових селекційних форм.
Студенти 6-ого курсу у своїх звітах з переддипломної практики висвітлювали нові технології і результати у селекції та біотехнології сільськогосподарських культур. Їхні теми було обговорено студентами кафедри та оцінено викладачами.
Дяченко Тетяна Юріївна – “Порівняльна оцінка новостворених зразків пшениці м'якої озимої та їх вихідних форм”.
Король Ігор Олександрович – “Оцінка та успадкування ознаки «еректоїдності» у нових ліній кукурудзи”.
Виступали студенти 62-см групи з такими темами:
- Барабалюк Жанна Вікторівна – “Створення та оцінка закріплювачів стерильності соняшника”.
- Вашкурак Андрій Володимирович – “Формування насінників буряків цукрових при вирощуванні триплоїдного насіння із застосуванням різних норм післясходових гербіцидів в умовах Правобережного Лісостепу України’’.
- Галущенко Сергій Валерійович – “Оцінка комбінаційної здатності у нових ліній кукурудзи з ознакою «еректоїдності»”.
- Дяченко Тетяна Юріївна – “Порівняльна оцінка новостворених зразків пшениці м'якої озимої та їх вихідних форм”.
- Задорожня Ірина Сергіївна – “Створення та вивчення колекції ріпаку для гетерозисної селекції”.
- Каратнюк (Коломієць) Оксана Олександрівна - “Мікроклональне розмноження фундука (Corylus L.)”.
- Король Ігор Олександрович – “Оцінка та успадкування ознаки «еректоїдності» у нових ліній кукурудзи”.
- Музика Світлана Олександрівна – “Оцінка селекційно-цінних ознак та адаптивної здатності інбредних ліній кукурудзи в умовах Правобережного Лісостепу України”.
- Павлюк Лілія Василівна – “Розмноження селекційного матеріалу горобини (Sorbus L.) в культурі in vitro”.
- Перекос Володимир Анатолійович – “Створення та оцінка ранньостиглих закріплювачів стерильності соняшнику”.
- Сорочан Марина Анатоліївна – “Комплексна оцінка трилінійних гібридів кукурудзи в умовах Правобережного Лісостепу “.
- Соя Валентина Юріївна – “Використання поліплоїдних форм буряків кормових та методи їх отримання в умовах біотехнологічної лабораторії Уманського НУС”.
- Хільченко Сергій Вікторович – “Рівень прояву господарсько-цінних ознак та адаптивної здатності простих міжлінійних гібридів кукурудзи селекції Уманського НУС”.
- Конуп (Чебанова) Інна Олександрівна – “Створення та агрономічна оцінка ранньостиглих стерильних ліній соняшника”.
- Черкасова Лілія Сергіївна – “Підбір умов культивування та програмованого розвитку калюжної тканини цикорію коренеплідного”.
- Шуляк Віталій Володимирович – “Створення закріплювачів стерильності соняшнику стійкості до гербіциду Гран-Стар”.