08.10.2015 5156

Науковий семінар «Теплично-оранжерейний комплекс Уманського НУС: історія та перспективи розвитку»

На кафедрі садово-паркового господарства Уманського національного університету садівництва 7 жовтня відбувся науковий семінар «Теплично-оранжерейний комплекс Уманського НУС: історія та перспективи розвитку», присвячений 215-й річниці від дня заснування теплично-оранжерейного комплексу. Організаторами заходу стали викладачі кафедри садово-паркового господарства.

Із вступним словом до присутніх звернулися завідувач кафедри садово-паркового господарства, професор Валентин Поліщук, завідувач наукового відділу, доцент Олександр Бурляй та заступник декана факультету лісового та садово-паркового господарства, доцент Ірина Козаченко.

У ході засідання було заслухано десять ґрунтовних доповідей.

Зокрема, доцент Людмила Варлащенко виступила із доповіддю «Історія створення теплично-оранжерейного комплексу». Доповідач ознайомила присутніх з історичною довідкою функціонування оранжерейного комплексу, починаючи з часів графа Потоцького. Змістовну доповідь доповнив доцент кафедри лісового господарства Серій Коваль.

Кандидат біологічних наук Володимир Вітенко доповів про сучасний стан та перспективи розвитку теплично-оранжерейного комплексу кафедри садово-паркового господарства Уманського НУС і наголосив, що нині в ньому вирощуються рослини більше 40 родин. Крім того, у теплично-оранжерейному комплексі проводять науково-дослідну роботу як студенти, аспіранти, так і докторанти Уманського НУС.

Завідувач відділу репродуктивної біології та впровадження НДП «Софіївка» НАН України рослин Олександр Балабак ознайомив присутніх із історією створення та сучасним станом декоративного розсадника НДП «Софіївка» НАН України.

Кандидат сільськогосподарських наук Михайло Осіпов представив презентацію «Використання комп’ютерних програм при проектуванні садово-паркових об’єктів».

Активну участь у науковому семінарі взяли студенти-дипломники кафедри садово-паркового господарства: Марія Михайлова виступила із доповіддю «Головний садівничий Царициного саду Юліус Робертович Ланцький», Катерина Чернега ознайомила присутніх із проектом озеленення території, прилеглої до субтропічної оранжереї Уманського НУС, Олександр Битківський висвітлив тему «Гладіолус (Gladiolus L.), сучасні селекційні здобутки», Марія Тихомирова виступила із доповіддю «Фінікова пальма (Phoenix dactylifera L.) як перспективна рослина для фітодизайну закритого та відкритого середовища».

Представляючи свої роботи, доповідачі відповідали на численні запитання, вели активну дискусію відповідно до тематики семінару.

Підбивши підсумки наукового семінару, Михайло Осіпов подякував усім за активну участь та наголосив на винятковій важливості проведення подібних заходів, адже участь у них сприяє формуванню пропозицій для подальшого розвитку теплично-оранжерейного комплексу кафедри садово-паркового господарства Уманського НУС.

На семінарі затверджено рішення про проведення Всеукраїнської наукової конференції, присвяченої 220-й річниці від дня заснування теплично-оранжерейного комплексу кафедри садово-паркового господарства Уманського НУС.

Михайло Осіпов, викладач кафедри садово-паркового господарства

Фото Олега Черноусько