Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»
Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення», присвячена 175-й річниці з нагоди створення університету, зібрала сьогодні чимало охочих: працівників університету та гостей, колег, випускників, партнерів по науково-практичній діяльності та всіх, хто поважає та з теплом у серці згадує наш навчальний заклад.
Як традиційно заведено, гостей вітала ректор університету Олена Непочатенко: «За ці 175 років наш навчальний заклад зростив і виховав цілу плеяду успішних випускників, які знайшли своє покликання у професії, науці, громадській діяльності. Завдячуючи талантам педагогів, серед яких і науковці зі світовим ім’ям, студенти нашого навчального закладу завжди надихалися їхнім прикладом і прагнули перевершити своїх вчителів.
Ми маємо чим пишатися: розпочавши діяльність, як кращий навчальний заклад кінця ХІХ століття, ми так само високо тримаємо цей показник і нині. Як тоді, так і зараз наші випускники відносяться до професійної еліти України. Як на початку заснування, так і донині знання, які допитливі та вимогливі студенти отримують у нашому закладі вищої освіти – поза часом і конкуренцією, на всі часи.
Цей тривалий і нелегкий шлях довжиною у 175 років став для нашого навчального закладу не випробуванням, а злітною смугою для нових звершень. І політ цей триває й надалі, адже зростають нові талановиті учні, натхненні досягненнями своїх попередників і окрилені власними мріями».
Про основні віхи історії творення навчального закладу, ще з 1844 року, розповів учасникам конференції перший проректор Іван Мостов’як.
Модератор заходу, проректор з наукової та інноваційної діяльності Віктор Карпенко, презентував присутнім нове видання книги «Уманському національному університету садівництва – 175».
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1273-600x-2cd.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1233-600x-bb3.jpeg)
Привітав учасників конференції і Перший заступник голови Черкаської обласної ради Валентин Тарасенко, підкресливши: «Черкащина славиться своїм аграрним потенціалом, … а Уманський НУС – це саме той навчальний заклад, який навчає правильно користуватися головним надбанням держави – землею». Також Валентин Петрович нагородив трудовий колектив Уманського НУС Грамотою Верховної ради України за заслуги перед Українським народом.
Відзначив важливість справи всіх зацікавлених у розвитку в Україні агропромислового комплексу та його наукової бази, «… потужний і перспективний осередок якої завжди був і залишається в Уманському національному університеті садівництва» голова АПК Черкаської області Ігор Колодка, який вручив почесні відзнаки «За заслуги перед Черкащиною» працівникам трудового колективу Уманського НУС.
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1293-600x-de6.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1350-600x-d95.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1368-600x-d6a.jpeg)
Леонід Яковишин – Герой України, генеральний директор ТОВ «Земля і воля», побажав усім міцного здоров’я та добра і закликав поважати та чесно берегти свою землю.
Народний депутат 4-8 скликань Микола Томенко, теж привітавши колектив, назвав всіх справжніми друзями й основою суспільства, свідомістю народу, адже «… аграрна галузь має виходити за межі стандартів. І в нас є місія – врятувати світ, аналізуючи та обробляючи всю інформацію, яка є навколо».
Станіслав Миколаєнко, ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України, наголосив на захисті земель, які нам конче необхідні для життя в рідній країні.
Проректор з наукової та інноваційної діяльності Білоцерківського національного аграрного університету Ольга Варченко завітала до університету з теплими словами вдячності за спільні роки співпраці «… з досконалим колективом гарних людей, які дійсно є надійними партерами», пообіцявши бути поруч і підтримувати ще не одну річницю, вручивши ректору вітальну адресу та картину з пейзажем державного дендрологічного парку «Олександрія».
Привітав учасників конференції і доктор економічних наук, академік НААН України Петро Саблук, побажавши всім наполегливості у прагненні досконалості та успіхів у всіх починаннях.
Всі бажаючі гості мали змогу висловити свої привітання колективу університету. Генеральний директор ПАТ «Уманьферммаш» Анатолій Ліпкан, директор Національного дендрологічного парку «Софіївка» НАН України, член-кореспондент Національної академії наук України Іван Косенко, український журналіст і освітній діяч, кандидат політичних наук, Заслужений журналіст України Михайло Калініченко – всі ці вагомі для університету та всього міста, області, країни люди бажали колективу процвітання та наснаги на науково-освітянській ниві.
На завершення науково-практичної конференції молоді та талановиті артисти-студенти Уманського НУС, які є учасниками вокальних колективів Центру культури та виховання вокальний ансамбль «Криниченька» та «Краяни», подарували учасникам заходу віночок українських пісень.
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_0008-600x-688.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_0015-600x-7e3.jpeg)
175 річниця університету – це не лише сивочола мудрість, це вміння як вперше вчитися, бачити все нове та намагатися бути гнучким, щоб крокувати разом з інноваціями та розвиватися. Це – наша гордість і праця, діти, які кращі за нас. І це доказ того, що діяльність університету – потрібна, затребувана, перспективна.
Прес-центр Уманського НУС
Фотогалерея
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_0008-250x180-4d3.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_0015-250x180-9e1.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_0025-250x180-fbe.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1199-250x180-dbf.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1222-250x180-968.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1233-250x180-b9d.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1251-250x180-9ab.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1273-250x180-9ab.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1283-250x180-014.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1293-250x180-c49.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1307-250x180-b96.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1315-250x180-6b1.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1322-250x180-2dc.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1326-250x180-79c.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1334-250x180-ca0.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1335-250x180-7ce.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1350-250x180-1f3.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1351-250x180-0c3.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1355-250x180-0c3.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1357-250x180-693.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1366-250x180-0e8.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1368-250x180-483.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1375-250x180-4d0.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1380-250x180-5b8.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1400-250x180-2cd.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1407-250x180-a59.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1419-250x180-c2f.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1437-250x180-c2f.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1441-250x180-c95.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1449-250x180-4d6.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1453-250x180-6d7.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1461-250x180-6d7.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1463-250x180-a02.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1470-250x180-604.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1480-250x180-3eb.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1485-250x180-d46.jpeg)
![Науково-практична конференція «Уманський НУС: історія та сьогодення»](assets/cache/images/2019/news/175/conf/dsc_1499-250x180-3e6.jpeg)