Науково-практична конференція «Перспективи розвитку лісового та садово-паркового господарства»
За ініціативи Уманського національного університету садівництва, зокрема кафедри лісового господарства факультету лісового і садово-паркового господарства, та Державного агентства лісових ресурсів України 25 березня в університеті проходила науково-практична конференція на тему «Перспективи розвитку лісового та садово-паркового господарства», присвячена 135-й річниці від дня народження М.О.Ткаченка, випускника лісового відділення Уманського училища землеробства і садівництва 1899 року.
Відкрив конференцію завідувач кафедри лісового господарства Уманського національного університету садівництва, доктор сільськогосподарських наук, професор Володимир Шлапак, який привітав присутніх та повідомив про мету конференції – обговорення низки актуальних питань, визначальних у формуванні сталого розвитку лісового і садово-паркового господарства, за напрямами: лісове та садово-паркове господарство, біологія та екологія. У пленарному засіданні, на якому учасники конференції заслухали наукові доповіді викладачів кафедри лісового господарства Уманського НУС, наукових співробітників дендрологічного парку «Софіївка» НАНУ та інших навчальних закладів України, взяли участь 117 осіб з різних куточків держави.
Володимир Петрович до вступного слова запросив проректора з наукової та інноваційної діяльності, доктора сільськогосподарських наук, професора Віктора Карпенка, який відзначив, що конференція відбувається у переддень святкування 170-річчя від дня заснування славетного навчального закладу та присвячена видатній постаті у лісовій галузі – Михайлу Ткаченку, автору багатьох наукових праць, що не втратили своєї актуальності і до нашого часу. Віктор Петрович побажав учасникам конференції плідної роботи на користь університету і держави в цілому.
Яскравою родзинкою роботи конференції стала доповідь завідувача кафедри лісового господарства Володимира Шлапака, що містила історію шляху лісівничої галузі від лісової спеціальності до факультету лісового і садово-паркового господарства. Професор Шлапак зазначив, що лісове господарство відіграє важливу екологічну роль у державі та є основою всіх лісогосподарських досліджень. Не менш актуальними та цікавими були наукові доповіді інших учасників конференції.
Результатом роботи науково-практичної конференції став збірник наукових праць «Перспективи розвитку лісового та садово-паркового господарства», в який ввійшли 133 публікації 233-х представників лісівничої галузі Умані, Харкова, Криму, Львова, Чернігова, Дніпропетровська, Вінниці, Житомира, Чернівців, Білої Церкви, Ужгорода, Івано-Франківська та ін.
Проведення науково-практичних конференцій та семінарів на базі Уманського НУС – постійно діюча школа передового досвіду. Ця складова навчального процесу є науковою базою підготовки висококваліфікованих спеціалістів, фахівців своєї справи.
Надія Зубова, методист Центру культури і виховання