Науково-практичний семінар «Інноваційні шляхи розвитку сучасного овочівництва»
До 140-річчя від дня народження професора С.М.Вуколова, 110-річчя відкриття кабінету городництва і 135-річчя від дня народження академіка, доктора сільськогосподарських наук, професора Едельштейна Віталія Івановича в Уманському національному університеті садівництва відбувся науково-практичний семінар «Інноваційні шляхи розвитку сучасного овочівництва», який підготували співробітники кафедри овочівництва.
Перед початком семінару відбулося урочисте відкриття кабінету-музею імені професора С.М.Вуколова. Перерізали стрічку перший проректор Іван Мостов'як і завідувач кафедри овочівництва Олена Улянич.
Науково-практичний семінар «Інноваційні шляхи розвитку сучасного овочівництва» розпочався вступним словом проректора з наукової і інноваційної діяльності, доктора сільськогосподарських наук, професора Віктора Карпенка. Віктор Петрович коротко зупинився на історії кабінету та кафедри, охарактеризував сьогодення кафедри та оголосив наказ МОН України про створення спеціалізованої вченої ради із захисту дисертацій К 74.844.04.
Із доповіддю «Кафедра овочівництва – минуле, сьогодення і майбутнє» виступила завідувач кафедри овочівництва, доктор сільськогосподарських наук, професор Олена Улянич, яка коротко ознайомила присутніх із видатними досягненнями кафедри, охарактеризувала умови роботи студентів і викладачів упродовж довоєнного і післявоєнного часу. У цей період плодоовочевому факультету і співробітникам кафедри довелося відновлювати корпуси університету, думати про навчання і побут студентів та вирішувати наукові проблеми овочівництва в регіоні.
Про життєвий шлях і діяльність видатного ученого-овочівника професора С.М.Вуколова доповів аспірант кафедри овочівництва Діденко І.А. Народився С.М.Вуколов 5 вересня 1876 р. на Брянщині. Закінчив Санкт-Петербурзький університет. З 1904 до 1922 рр. працював і викладав овочівництво і географію в Уманському училищі садівництва і землеробства. З 1907 р. організував кабінет овочівництва, єдиний науковий центр овочівництва на Україні.
Із доповіддю про життєвий шлях академіка, доктора сільськогосподарських наук, професора Едельштейна Віталія Івановича, який після закінчення Московської сільськогосподарської академії ім. Тімірязєва працював в Умані і завідував Царициним садом, парниками і дослідним полем, потім працював на дослідній станції, в подальшому на кафедрі овочівництва ТСХА.
Результати своїх досліджень на секційному засіданні семінару доповіли молоді вчені кафедри овочівництва: доценти Ковтунюк З. І., Щетина С.В., Слободяник Г.Я., Тернавський А.Г., Кецкало В.В., НакльокаО.П., Філонова О.М., Воробйова Н.В., аспіранти Діденко І.А., Сорока Л.В., Дремлюк В.М., Наумчук В.Н., Алексейчук О. М., Лук’янець О.Д. та інші.