Науково-практичний семінар “Ґрунтовий покрив Черкащини”
За ініціативи Ради молодих учених університету та кафедри агрохімії і ґрунтознавства 12 травня було проведено науково-практичний семінар “Ґрунтовий покрив Черкащини”. У роботі семінару взяли участь науковці університету, які займаються проблемами збереження та підвищення родючості ґрунтів і шукають шляхи їх вирішення.
Відкрив роботу конференції проректор з наукової та інноваційної діяльності доктор сільськогосподарських наук, професор Віктор Карпенко, який привітав учасників заходу та зауважив, що «упродовж останніх років відбувається істотне погіршення властивостей ґрунтів, і особливо гостро постає дане питання для ґрунтів Черкащини, серед яких значну частку становлять чорноземи». Підсумовуючи свою доповідь, Віктор Петрович зазначив, що нині проблема збереження та відтворення родючості ґрунтів є досить актуально.
Завідувач кафедри агрохімії і ґрунтознавства Володимир Невлад у своїй доповіді звернув увагу на актуальність проблеми дослідження ґрунтів з огляду на проведення сучасної земельної реформи в сільському господарстві.
Дослідження головних агрохімічних властивостей та їх динаміку у ґрунтах Черкаської області в контексті очікуваного найближчим часом включення землі в ринкові трансформації і відповідно організації дієвої системи моніторингу родючості ґрунтів висвітлив доктор сільськогосподарських наук, професор Григорій Господаренко.
Професор Микола Недвига у своїй доповіді відмітив, що внаслідок тривалого сільськогосподарського використання ґрунту до певної міри відбувається погіршення його властивостей, особливо фізичних та стійкості проти ерозії, тому виникає необхідність відповідних ґрунтозахисних заходів.
Професор Петро Копитко у доповіді розкрив питання вибору земельної ділянки для закладання плодового саду, оскільки від якісних показників ґрунту в значній мірі буде залежати продуктивність та довговічність плодових насаджень.
У цілому робота науково-практичного семінару "Ґрунтовий покрив Черкащини" була результативною і плідною. Представлені доповіді показали високий рівень досліджень науковців Уманського національного університету садівництва з проблематики ґрунтів.
Ігор Прокопчук, голова ради молодих учених Уманського НУС