14.05.2014 4866

Науково-практичний семінар “Ґрунтовий покрив Черкащини”

За ініціативи Ради молодих учених університету та кафедри агрохімії і ґрунтознавства 12 травня було проведено науково-практичний семінар “Ґрунтовий покрив Черкащини”. У роботі семінару взяли участь науковці університету, які займаються проблемами збереження та підвищення родючості ґрунтів і шукають шляхи їх вирішення.

Науково-практичний семінар “Ґрунтовий покрив Черкащини”
Відкрив роботу конференції проректор з наукової та інноваційної діяльності доктор сільськогосподарських наук, професор Віктор Карпенко, який привітав учасників заходу та зауважив, що «упродовж останніх років відбувається істотне погіршення властивостей ґрунтів, і особливо гостро постає дане питання для ґрунтів Черкащини, серед яких значну частку становлять чорноземи». Підсумовуючи свою доповідь, Віктор Петрович зазначив, що нині проблема збереження та відтворення родючості ґрунтів є досить актуально.

Науково-практичний семінар “Ґрунтовий покрив Черкащини”
Завідувач кафедри агрохімії і ґрунтознавства Володимир Невлад у своїй доповіді звернув увагу на актуальність проблеми дослідження ґрунтів з огляду на проведення сучасної земельної реформи в сільському господарстві.

Науково-практичний семінар “Ґрунтовий покрив Черкащини”
Дослідження головних агрохімічних властивостей та їх динаміку у ґрунтах Черкаської області в контексті очікуваного найближчим часом включення землі в ринкові трансформації і відповідно організації дієвої системи моніторингу родючості ґрунтів висвітлив доктор сільськогосподарських наук, професор Григорій Господаренко.

Науково-практичний семінар “Ґрунтовий покрив Черкащини”
Професор Микола Недвига у своїй доповіді відмітив, що внаслідок тривалого сільськогосподарського використання ґрунту до певної міри відбувається погіршення його властивостей, особливо фізичних та стійкості проти ерозії, тому виникає необхідність відповідних ґрунтозахисних заходів.

Науково-практичний семінар “Ґрунтовий покрив Черкащини”
Професор Петро Копитко у доповіді розкрив питання вибору земельної ділянки для закладання плодового саду, оскільки від якісних показників ґрунту в значній мірі буде залежати продуктивність та довговічність плодових насаджень.

У цілому робота науково-практичного семінару "Ґрунтовий покрив Черкащини" була результативною і плідною. Представлені доповіді показали високий рівень досліджень науковців Уманського національного університету садівництва з проблематики ґрунтів.

Ігор Прокопчук, голова ради молодих учених Уманського НУС