27.02.2014 5001

Науково-практичний семінар з машиновикористання у сільськогосподарських підприємствах

25 лютого 2014 року на базі кафедри процесів, машин та обладнання АПВ був проведений науково-практичний семінар з машиновикористання у сільськогосподарських підприємствах, присвячений 170-річчю заснування Уманського національного університету садівництва.

У роботі семінару взяли участь представники промислових підприємств, бізнесу, викладачі та студенти відокремлених структурних підрозділів (ВСП): агротехнічний коледж, Тальянківський  і Шевченківський коледжі Уманського НУС, а також викладачі та студенти інженерно-технологічного факультету.

Перед початком присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять всіх загиблих у кривавих подіях в столиці України.

Відкрив роботу семінару завідувач кафедри процесів, машин та обладнання АПВ, професор С. Вольвак.

Декан інженерно-технологічного факультету, доцент О. Пушка виступив із вітальним словом та оглядом сучасного стану і перспектив інженерної освіти в аграрних ВНЗ України.

Про сучасну передову сільськогосподарську техніку виробництва ПАТ «Уманьферммаш» доповів головний конструктор цього підприємства М.Черниш.

Про роботу ТОВ «Ерідон Тех», одного з найбільших постачальників закордонної сільськогосподарської техніки в Україні, доповів директор її Уманського представництва В. Степанюк.

Завідувач механічного відділення ВСП Шевченківський коледж Уманського НУС С. Шеремет розповів про підготовку студентів у коледжі та представив студентську роботу В. Білоконя – відеоогляд молотильно-сепарувальних пристроїв зернозбиральних комбайнів.

Викладачі кафедри процесів, машин та обладнання АПВ Р. Оляднічук,  В. Дідур, А. Войтік проаналізували сучасний стан використання машинних агрегатів, розглянули особливості методики визначення потреби в запасних частинах с.-г. техніки та використання сучасної техніки для внесення добрив і хімічного захисту рослин. Питання диференційованого внесення добрив розглянув викладач ВСП Агротехнічний коледж Уманського НУС В. Деркач.

Викладач кафедри процесів, машин та обладнання АПВ Р. Вихватнюк представив підбірку найактуальніших інтернет-ресурсів у сфері агропромислового виробництва України. Також у програмі семінару були доповіді професора С. Вольвака  - про підвищення ефективності механізації приготування кормів у фермерських господарствах, викладачів В. Кравченка – про особливості використання сучасних доїльних установок, А. Головатюка – про використання сучасних кормороздавачів-змішувачів при годівлі молодняку великої рогатої худоби, Ю. Ковальчука – про підвищення зносостійкості робочих органів ґрунтообробних машин шляхом застосування поверхневого лазерного зміцнення, А. Невзорова – про особливості оцінки ефективності вбудованої діагностики сільськогосподарської техніки, М. Гнатюка – про вплив технічного стану автомобіля на витрати палива.

Виступи учасників семінару активно обговорювалися, присутні задавали питання, на які отримували змістовні розгорнуті відповіді.

Кафедра процесів, машин та обладнання АПВ