04.10.2023 1348

«Навчайтесь, бо ви наше майбутнє» — побажання від захисників студентам університету садівництва

2 жовтня в Уманському національному університеті садівництва відбулась зустріч захисників України зі студентською молоддю. Виховний захід присвятили Дню захисника і захисниці України та Дню територіальної оборони України.

— У нас сьогодні знакова подія, приурочена до Дня захисника і захисниці України. Я радий вітати в нашій аудиторії наших Героїв-захисників. Ви не побачите на лацканах їхніх піджаків золотих зірок, але вони справжні герої, тому що з перших днів повномасштабного вторгнення, а хто ще й з часу АТО, стали на захист своєї Вітчизни, своїх родин, нас з вами — розпочав зустріч доцент кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін, кандидат історичних наук Валентин ДОМОРОСЛИЙ.

Сергій БУЗИНОВСЬКИЙ, Антон НЕНЬКА, Сергій РОЗБОРСЬКИЙ та Сергій ПЕТРИШИН — захисники України, військовослужбовці Уманського ТРО, які зовсім нещодавно повернулись до міста з фронту, з Бахмутського напрямку, де тримали оборону десять місяців поспіль.

Студенти мали можливість відверто поговорити та дізнатись думку військових на хвилюючі питання сьогодення від людей, які пройшли вогонь війни, рятували поранених побратимів, самі отримували поранення, втрачали та прощались із загиблими товаришами.

Під час зустрічі Сергій БУЗИНОВСЬКИЙ відповідав на питання студентів і студенток і детально розповідав про військові спеціальності, відзначаючи важливість і небезпечність кожної. Він також відверто розповів про власний досвід на війні, організацію побуту, важливість особистої гігієни тощо. Сергій РОЗБОРСЬКИЙ зазначив важливість української мови на війні, коли будь-яке слово російською на «нулі» може вартувати життя, поділився історією про «ждунів» та зазначив, що на війні страшно усім й усі бояться. Захисник Антон НЕНЬКА детально розповів про особливості роботи військових на фронті. Дуже захопила слухачів розповідь Сергія ПЕТРИШИНА та Сергія РОЗБОРСЬКИЙ, які поділилися особливостями власної фронтової діяльності.

Підсумовуючи свої розповіді, захисники звернулись до студентів з одним побажанням — вчитись.

— Ви можете нам допомогти, якщо будете навчатися, цікавитись політикою, читати книжки, вчитися критично мислити, не вестись на популістів, аналізувати передвиборчі програми політиків, боротися з корупцією і людською байдужістю, рости над собою та розвиватись. Вчитися, щоб з вас виросло гідне покоління, — наголосив захисник України Сергій БУЗИНОВСЬКИЙ.

— Найголовніше, хотілося б, щоб ви — молоде покоління і наше майбутнє — зрозуміли, що треба в ваших силах змінити не лише сьогодення України, а й її майбуття. Ми зараз робимо і віддаємо усе, щоб захистити нашу державу, а від вас хочемо, щоб ви навчались. В України великий потенціал, тому потрібно, щоб нею керували люди, які будуть зацікавлені в її розквіті. Від вас залежить дуже багато, — наголосив військовослужбовець Сергій РОЗБОРСЬКИЙ.

За майже дві години спілкування студенти Уманського національного університету садівництва та військовослужбовці встигли обговорити чимало тем, що стосуються захисту України, військової справи, майбутнього нашої країни.

— Сьогодні у нас була зустріч з військовими уманського ТРО, яка залишила дуже приємні враження. Я дізналась дуже багато інформації про те, що відбувається на фронті. Взагалі захисники розповіли дуже багато цікавинок. І я вдячна нашим військовим за те, що вони захищають нас, — зазначила Анна ТАСЕВИЧ, студентка факультету економіки і підприємництва.

— Сьогодні я дізналася, які є військові спеціальності та які особлдивості роботи наших військових. Найбільше вразила розповідь про побут на фронті. Я вдячна військовим за наш захист, — зауважила Вероніка ДУДНИК, студентка економіки і підприємництва

На завершення зустрічі студенти привітали гостей із Днем захисників і захисниць солодкими подарунками.