22.06.2015 5474

Навчальна практика з дисципліни «Ботаніка»

У студентів 11-а групи факультету агрономії, згідно з навчальним планом, відбулася навчальна практика з дисципліни «Ботаніка». Студенти ознайомилися з рудеральними рослинами території університету. Пройшовши територією, вони зазначили найбільшу кількість рослин бур’янів родин: Brassicacea, Boraginaceae, Poaceae, Fabaceae, Chenopodiaceae, Asteraceae.

Також студенти ознайомились із деревними листяними та хвойними деревами та кущами, що зростають на території.

Рослини зібрано для гербарію з систематики рослин, а їх оформлення буде проведено за вимогами методичних рекомендацій. Досліджуючи територію університету та його околиці, зібрано рослини, що налічують близько 100 видів.

За планом на студентів чекає ознайомлення з рослинністю луків, лісу, водної флори та інших угрупувань.

Слід відмітити допитливих студентів 11-а групи: Андрія Борденюка, Віталія Лисенка, Наталю Цимбал, Олену Порох та ін.

Навчальна практика з дисципліни «Ботаніка»

Студенти 12-а групи змінили маршрут дослідження флори Уманщини.

Їх завдання: дослідити рослинне угрупування лісу Білогрудівки, а також вздовж траси, що має великий антропогенний вплив: загазованість автомобілів, шум та ін.

Переважно зустрічалися рослини родини Fabaceae, Asteraceae, Brassicaceae, Boraginaceae, Poaceae та ін. Крім трав’янистого покриву, студенти взяли зразки деревних листяних рослин лісу.

Хочу відмітити студентів-ботаніків: Олександра Шмалюха, Владислава Коваля, Ольгу Рябокінь, Алісу Видааєву, Богдана Черепінського, Владислава Гнатенко, Володимира Рижука та ін. Студенти відшукали угрупування рудеральної та адвентивної рослинності, де в складі цих типів поширилася низка небезпечних інвазійних рослин, таких як амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiifolia L.), що дуже алергогенна. Вона ще не цвіла, знаходилась далеко від населеного району – Уманської районної лікарні, але все ж таки підлягла знищенню, що перешкодить майбутньому розповсюдженню.

Збір рослин здійснювали за вимогами систематичного гербарію. Дуже приємно було працювати з студентами 12-а групи, за що вдячна старості групи Ользі Рябокінь за її вклад в організацію та вихованість групи.

Навчальна практика з дисципліни «Ботаніка»

Бажаємо майбутнім фахівцям використати свої знання з користю.

Тетяна Мамчур, доцент кафедри садово-паркового господарства