04.09.2015 6866

Навчальна практика з «Геодезії»

Влітку студенти факультету лісового і садово-паркового господарства напряму підготовки «Геодезія, картографія та землеустрій» проходили навчальну практику з предмету «Геодезія», метою якої було закріплення теоретичних знань, здобутих при вивченні курсу «Геодезія», і отримання практичних навичок із виконання різних видів геодезичних знімань.

До програми навчальної практики входили види геодезичних знімань:

1. Горизонтальне (теодолітне) знімання, результатом якого є контурний план місцевості.
  2. Повздовжнє нівелювання, яке виконують для отримання профілю поверхні землі вздовж заданої траси.
  3. Нівелювання поверхні — результатом якого є топографічний план місцевості.
  4. Тахеометричне знімання, під час якого знімають деталі рельєфу та ситуацію місцевості, складають топографічний план ділянки.
  5. Мензульне знімання, яке виконують за допомогою кіпрегеля і мензули і також у результаті отримують топографічний план місцевості.

Кожен вид знімання складався із двох видів робіт: польових і камеральних.

Проведення теодолітного знімання
Повздовжнє нівелювання
Нівелювання поверхні
Мензульне знімання
Тахеометричне знімання

Під час польових робіт студенти за допомогою відповідних приладів виконували необхідні вимірювання, результати яких записували у журнали встановленої форми.

Під час камеральних робіт студенти у аудиторії виконували необхідні обчислення і на їх основі викреслювали та оформляли графічні документи.

Камеральні роботи

Результати навчальної практики студенти представили у звіті про практику, який успішно захистили.

Михайло Шемякін, доцент кафедри лісового господарства