25.04.2013 5243

Навчання представників сільських громад з питань управління та планування діяльності у сільськогосподарських обслуговуючих кооперативах

23 квітня 2013 р. у Міжрегіональному навчально-практичному центрі розвитку сільських територій, що функціонує при Інституті післядипломної освіти та дорадництва Уманського національного університету садівництва, відбувся навчальний тренінг на тему: «Управління та планування діяльності сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів».

Цей захід проводився у рамках реалізації ІІ фази Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» за участю координаторів Черкаського обласного підрозділу впровадження проекту Анни Бабкової та Людмили Страшної, представників ініціативних груп зі створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів двох населених пунктів Жашківського та Звенигородського районів, науково-педагогічних працівників і дорадників Національного університету садівництва.

У вступному слові директор Інституту Сергій Приліпко відзначив значну роль Міжрегіонального навчально-практичного центру розвитку сільських територій у реалізації спільних міжнародних проектів щодо розвитку обслуговуючої кооперації на селі.  Проведення тренінгу в університеті є першим кроком у практичній реалізації навчального курсу зі створення сільськими громадами плодово-ягідних та плодово-овочевих обслуговуючих кооперативів у Черкаській області. Фахівці університету можуть не лише допомогти створити кооперативи, а й забезпечувати дорадчий супровід їх господарської діяльності на перших етапах функціонування.

Програма навчального курсу складалася з трьох окремих модулів: «Технологія вирощування плодів і ягід», «Основні засади бізнес-планування»  та «Особливості функціонування сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів». У навчанні ініціаторів кооперативного руху брали участь досвідчені лектори, а саме: доцент кафедри плодівництва і виноградарства Володимир Майборода, доцент кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності Інна Новак та доцент кафедри маркетингу Ольга Макушок.

Крім теоретичного викладу матеріалу науковці намагалися зорієнтувати слухачів на практичне застосування набутих вмінь і навичок у садівничих господарствах. Учасники тренінгу брали активну участь в обговоренні окремих питань щодо підвищення рівня ефективності у діяльності сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Започатковані спільно з координаторами Проекту у Черкаській області навчання з сільськими громадами будуть проводитися у Міжрегіональному центрі і надалі.

Ольга Макушок, завідувач Міжрегіонального навчально-практичного центру

розвитку сільських територій Уманського НУС