Незабутня подорож у загадковий світ Карпат
Життя в Уманському національному університеті садівництва – це, перш за все, вірні друзі, цікаві знайомства та незабутні подорожі. І тому гарною традицією студентів і викладачів Уманського НУС стала щорічна весняна подорож у Карпати.
Цього разу шлях подорожуючих пролягав визначними місцями Вінниччини, де вони відвідали палац княгині Щербатової у Немирові, Вороновицький музей історії авіації та космонавтики України і, звичайно ж, незабутні вінницькі фонтани.
Наступного дня туристи вже відкривали для себе таємниці смт. Яремче, поринаючи в глибину історії цього чудового краю, насолоджуючись гірськими пейзажами, милуючись мешканцями вольєрного господарства, краєвидами присілку Багрівець, бурхливою течією річки Жонка, старовинною дерев’яною церквою та мальовничим водоспадом Пробій.
Першотравень туристи за традицією зустріли в горах. Незабутній похід Горганським хребтом усі запам’ятають надовго: екстремальні переходи через бурхливі ріки, круті підйоми на гірські схили, запаморочливі краєвиди, велич і неосяжність гірських вершин, спокій і мирна безтурботність висотних полонин…
Однак пізнання карпатського краю було б неповним без подорожі до колиски місцевого колориту – смт Верховина. Там екскурсанти відвідали музей гуцульського побуту, етнографії й музичних інструментів Романа Кумлика. У цьому приватному музеї, який розташований у будинку дослідника, зібрано предмети побуту, гуцульський одяг, знаряддя праці, грошові знаки різних часів, які розповідають про життя гуцулів, а головною його окрасою, родзинкою є вражаюча колекція музичних інструментів.
Однак дорога додому була б нецікавою без захоплюючої екскурсії. І тому всі одноголосно виступили за відвідини Кришталевої печери, що знаходиться у с. Кривче Борщівського району Тернопільської області. Неймовірної краси підземні переходи, сповнені таємничих легенд; містичні персонажі, які супроводжують туристів протягом усього шляху; крихкі й навдивовижу красиві химерні квіти, які спалахують у мільйонах кристалів від дотику світла…
Чудова подорож, яка сповнила усіх новими силами, додала наснаги і натхнення, а головне – активний й пізнавальний відпочинок, що надовго залишить у пам’яті кожного.
Леся Барабаш, к.е.н., викладач кафедри фінансів і кредиту