27.09.2015 4791

Обласний семінар зі створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на Черкащині

24 вересня у приміщенні Черкаської обласної ради відбувся підсумковий інформаційний семінар з питань впровадження проекту «Створення регіонального навчально-практичного центру розвитку багатофункціональних кооперативів». На Черкащині Проект впроваджується у рамках програми Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні».

У семінарі взяли участь голова обласної ради Валентина Коваленко, депутати обласної ради – Юлія Воєвода і Віталій Полях, координатори Програми, серед яких науковці Уманського національного університету садівництва, а також усі зацікавлені товаровиробники і сільські жителі області.

Голова обласної ради Валентина Коваленко зазначила, що досить часто посередники наживаються на праці дрібних товаровиробників, не здійснюють закупівлю сільськогосподарської продукції за реальними ринковими цінами. Все це можливо подолати, якщо селяни об’єднають свої спільні зусилля і ресурси для створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Завдяки участі у Проекті вони зможуть безкоштовно отримати матеріально-технічні засоби для роботи та розвитку домогосподарств. Проект підтримує такі напрями діяльності кооперативів як кролівництво, молочне скотарство та ягідництво.

Координатор заходів Проекту Таміла Лепьошкіна зазначила, що на сьогодні у районах області проведено 18 навчально-інформаційних семінарів, у яких взяли участь понад 500 осіб. У результаті реалізації Проекту планується створити щонайменше 50 нових сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, залучити близько 1000 громадян до господарської діяльності та працевлаштувати біля 300 осіб на селі. Вартість Проекту складає 617,1 тис. євро, з яких 80% – внесок ЄС, а 20% – співфінансування за рахунок коштів обласного та місцевого бюджетів. На сьогодні обласна рада виконала свої фінансові зобов’язання, виділивши на реалізацію проекту більше 1,5 мільйона грн.

Від Уманського національного університету садівництва на семінарі виступали завідувач кафедри менеджменту організацій, кандидат економічних наук, доцент Сергій Приліпко та кандидат ветеринарних наук, доцент кафедри екології і безпеки життєдіяльності Олександр Дубін. Відповідно до підписаної Угоди про співробітництво з Департаментом агропромислового розвитку Черкаської ОДА, Уманський національний університет садівництва виступає партнером з реалізації Проекту. Наступним етапом впровадження проекту на Черкащині стане проведення триденних семінарів для ініціативних груп зі створення обслуговуючих кооперативів на базі Навчально-консультаційного центру «Інститут післядипломної освіти та дорадництва».

Сергій Приліпко, координатор Проекту в університеті