Ой, на Андрія, та й із вечора…
13 грудня в Україні відзначається День святого Андрія Первозванного. За традиціями наших предків, дівчата та хлопці ввечері цього дня сходилися до однієї хати господині, яка обиралася заздалегідь. Жартували, розповідали цікаві історії, грали в різні ігри, воржили, співали, пустували та просто гарно проводили час.
Рада студентського самоврядування факультету економіки і підприємництва Уманського національного університету садівництва активно підтримує українські традиції та звичаї, а тому не могла оминути такого знакового свята в історії нашої культури і організувала справжні Українські вечорниці!
Розпочали вечір із феєричної вистави «Ой, на Андрія, та й із вечора», представленої студентським активом факультету. Всі бажаючі, хто завітав на вечірку, могли споглядати це колоритне дійство, яке сповна показувало всі традиції магічної грудневої ночі. Особливу увагу студентство приділило запрошеним гостям із волонтерського штабу «Разом», які активно підтримували артистів гучними аплодисментами.
Додавав святу колоритності і фуршет з українськими стравами. Всі присутні мали змогу почастуватися варениками, узваром, салом, соліннями, традиційною випічкою та іншими українськими смаколиками.
Гості вечора могли дізнатися, що їх чекає у найближчому майбутньому від професійної та кмітливої ворожки – Катерини Закрижевської. Особливою популярністю робоче місце «мольфарки» користувалося у дівчат. І кожна з них у цей загадковий вечір почула відповідь на питання, що найбільше хвилює дівоче серце – ім’я майбутнього чоловіка та віщування на майбутнє.
Українські пісні та гості, які прийшли у відповідному дрес-коді – українській формі, – стали родзинкою у цьому неймовірно яскравому наборі українських народних звичаїв та обрядів, які наші студенти завжди шанували та берегли.
Не обійшлося і без символу Андріївських вечорниць – калити, яку спробували дістати всі охочі.
Вечір вийшов дуже атмосферним і позитивним. А ще він допоміг показати, як важливо пам’ятати своє коріння, традиції та звичаї, і наскільки це весело. Тож бережімо свою культурну історію, адже без них наша країна не матиме гідного майбутнього.
Ради студентського самоврядування щиро вдячна за допомогу та підтримку деканату факультету економіки і підприємництва, Центру культури та виховання студентів Уманського НУС, кафедрі переробки та зберігання зерна у особі Віталія Любича.
Щиро сподіваємося, що такі тематичні вечірки і надалі будуть користуватися популярністю серед молоді. А українські народні звичаї будуть примножуватися та збагачуватися.
Анастасія Резнік, член ради студентського самоврядування факультету економіки і підприємництва