05.03.2024 1006

«Організація та управління бізнесом в садівництві»: в УНУС завершився навчальний курс для жінок за підтримки Японського агентства міжнародного співробітництва

В Уманському національному університеті садівництва завершився пілотний проєкт «Організація та управління бізнесом в садівництві», реалізований за підтримки Японського агентства міжнародного співробітництва та спрямований на допомогу та відбудову сільськогосподарського сектору України. До участі в проєкті запросили жінок Уманщини.

Під час проходження курсу слухачки здобули теоретичні знання та набули практичних навичок з сучасних ефективних технологій у садівництві, ознайомилися з особливостями зберігання врожаю та елементами управління діяльністю суб’єктів малого бізнесу. Про це потурбувалась професійна команда викладачів Уманського національного університету садівництва. Символічно, що навчання збіглося з початком весняних садових робіт, тож і справа розквітне, як і весна.

5 березня, в останній день проєкту «Організація та управління бізнесом в садівництві», учасниці мали змогу попрацювати в групах та поспілкуватися із наставниками. Під час роботи в групах обговорили, чи виправдалися очікування від проведеного тренінгу та які нові знання отримали під час навчання. Також проаналізувати теми, які хотіли б вивчити в майбутньому та висловили свої думки про перспективи розвитку садівництва у регіоні й Україні.

Завершенням проєкту «Організація та управління бізнесом в садівництві» стало вручення сертифікатів і подарунків учасницям, які були придбані за кошти Японського агентства міжнародного співробітництва. Вітаючи слухачок курсу, проректор науково-педагогічної роботи університету садівництва Михайло МАЛЬОВАНИЙ подякував учасницям за те, що знайшли можливість долучилися до навчання, а Японському агентству міжнародного співробітництва — за фінансову підтримку: «Ми сподіваємося, що отримані знання будуть корисні вам у професійному, чи повсякденному житті. А той фідбек, який ми отримали від вас в процесі навчання, будемо використовувати надалі під час розробки нових курсів».

Безумовно, отримані знання допоможуть жінкам впевнено рухатись у майбутнє, розвиваючи свою справу, країну, економіку та сільське господарство. «Від нашої групи хочу щиро подякувати Японському агентству міжнародного співробітництва та Уманському національному університету садівництва за можливість освоїти нові знання, навчитись відкривати свій бізнес у сучасних умовах, поглибити свої знання в галузі плодівництва і виноградарства, відвідати передові садівничі товариства, здобути цікавий досвід. Й радує, що звернули увагу на жінок, адже нині – це опора й надія України. Знання — безцінні, а викладачі викладали з великою любов’ю до свого предмета», — поділилась враженнями про курс Людмила БЕНЬ.

Ми вдячні Японському агентству міжнародного співробітництва за підтримку в реалізації проєкту та відкриті до подальшої освітньої співпраці на користь розвитку українського аграрного сектору.