08.11.2014 5400

Особливості навчання студентів з напряму підготовки «Геодезія, картографія та землеустрій» в Уманському НУС

З нинішнього навчального року в Уманському національному університеті садівництва розпочали підготовку студентів з напрямку підготовки «Геодезія, картографія та землеустрій». Успішно опанувавши роботу з картографічним матеріалом, найпростіші геодезичні вимірювання, студенти групи 11-ЗМ розпочали вивчати інструментальні вимірювання.

На практичному занятті «Прилади для геометричного нівелювання» студенти ознайомились із нівелірами різного класу точності, особливостями їх побудови, принципами роботи та будовою оптичних систем. На занятті були представлені високоточний нівелір Н-05, точний Н-3, технічний Н-10Л та прилад Н-10КЛ з компенсатором кута нахилу візирної осі. Велику зацікавленість у студентів викликав раритетний нівелір НГ, виготовлений у 1957 році. Також розглянули будову і види нівелірних рейок.

Студенти Олександр Рижій та В’ячеслав Ковальчук опановують високоточний нівелір Н-05
Владислав Кизима разом із Світланою Панасенко приводять нівелір Н-3 у робоче положення
Раритетний нівелір НГ також викликає зацікавлення (Олександр Рекало та Юрій Непорожній)

Знання, здобуті студентами на занятті, стануть черговим кроком на їх шляху до формування фахівця з напрямку «Геодезія, картографія та землеустрій».

Михайло Шемякін, доцент кафедри лісового господарства