08.05.2015 2213

Пам'ятаємо. Перемагаємо

Згідно з указом Президента України «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі і 70-ї річниці завершення Другої світової війни» цього року Україна вперше офіційно розпочинає нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам'яті та примирення під гаслом «1939–1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо».

Викладачі та студенти Уманського НУС також долучилися до відзначення урочистостей, приурочених вшануванню пам’яті тих, хто ціною власного життя подарував нам мир та спокій на довгі 70 років, та тих, хто наразі відстоює його на Сході України.

Пам'ятаємо. Перемагаємо

Святковий мітинг за участі представників міської влади, ветеранів, студентської молоді, учнів загальноосвітніх шкіл та жителів міста відбувся на площі Перемоги, де розташований пам’ятник воїнам-танкістам 2 та 5 гвардійської танкової армії, 4 та 52 гвардійським арміям, а також біля меморіального комплексу воїнам-визволителям по вул. Київська. Урочиста процесія вшанувала пам’ять полеглих героїв хвилиною мовчання та покладанням квітів.

Пам'ятаємо. Перемагаємо

Символом святкування став червоний мак, квітка якого майоріла на грудях кожного з присутніх.

У часи різних лихоліть, які були в історії нашої держави, викладачі, випускники та студенти ціною власного життя вписали свою сторінку в його літопис. Тому саме 8 травня, у День пам’яті та примирення, в Уманському національному університеті садівництва було відкрито меморіальну дошку Герою України, який своєю жертовністю й відвагою довів любов до рідної землі та віру в її краще майбутнє, віддавши життя за її волю та незалежність під час Революції Гідності, Герою Небесної Сотні, випускнику університету Віталію Васільцову.

Пам'ятаємо. Перемагаємо

На відкриття меморіальної дошки приїхали матір Героя Ніна Павлівна та дружина Наталя з двома доньками, які поділилися трепетними спогадами про сина, чоловіка, та подякували за пам’ять, яка живе в навчальному закладі. Мати Віталія закликала присутніх бути гідними українцями та продовжувати справу її сина. Меморіальна дошка сповіщатиме майбутні покоління про подвиг Героя України Віталія Васільцова, який житиме вічно в наших серцях.

Пам'ятаємо. Перемагаємо

Зі словами вдячності Герою за його безсмертний подвиг виступив декан факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин Сергій Щетина, доцент кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін Іван Пахольчук, який зачитав власну поезію, присвячену пам’яті Віталія.

Голова ради студентського самоврядування університету Вікторія Уманчик від імені студентів Уманського НУС запевнила присутніх, що життя та подвиг Віталія Васільцова є прикладом для сучасної молоді, як потрібно любити Україну.

Народний самодіяльний ансамбль пісні і танцю «Хлібодари» виконав «Гімн» України, який підхопили всі присутні. Хвилиною мовчання та покладанням гірлянди з живих квітів студентами військової кафедри  університету до меморіалу полеглим воїнам учасники заходу вшанували пам’ять полеглих у роки Другої світової війни.

Пам'ятаємо. Перемагаємо

Низько вклоняємося перед пам’яттю тих, хто ціною власного життя кував перемогу, довів кожному з нас, що Вітчизна – одна-єдина, її не можна віддати нікому і ніколи.

За матеріалами Уманського національного університету садівництва