03.09.2013 5357

Перспективи працевлаштування: асоціація Apollo провела традиційну біржу контактів

29–30 серпня 2013 року в Німецькому аграрному центрі (смт. Поташ Маньківського району) в рамках проекту «Підвищення кваліфікації фахівців сільського господарства з України, Росії і Білорусії» асоціація APOLLO проводила традиційну щорічну Біржу контактів.

До участі в Біржі допускалися студенти, аспіранти та молоді фахівці, які опановують чи вже володіють професіями сільськогосподарського спрямування та пройшли жорсткий відбір відповідно до вимог програми.

Програма стажування надає можливість випускникам аграрних навчальних закладів і молодим спеціалістам одержати досвід роботи і розпочати свою кар’єру в АПК. Програма проводиться асоціацією APOLLO на замовлення Федерального міністерства продовольства, сільського господарства і захисту прав споживачів Німеччини (BMELV) в тісній співпраці зі Східним комітетом німецької економіки та з аграрними компаніями Німеччини.

В цьому році учасниками форуму від Уманського НУС стали студентка факультету лісового і садово-паркового господарства Власюк Сабіна та аспіранти кафедр агрохімії Лисянський Олександр та біології Просянкін Денис.

Біржа контактів є своєрідним середовищем для обміну інформацією та налагоджування контактів між провідними підприємствами Німеччини та молодими фахівцями з України, що бажають впроваджувати європейські інноваційні технології в розбудову національної аграрної сфери.

Багато уваги було приділено інноваційним продуктам, широко застосовуваним у Німецькому аграрному Центрі, зокрема, сільськогосподарській техніці і засобам захисту рослин та селекції, що широко застосовуються у сільському господарстві Німеччини для забезпечення сталих врожаїв сільськогосподарських культур в умовах ризикованого землеробства. Проаналізовано шляхи застосування даних технологій у сільське господарство України.

В умовах неформального спілкування представники аграрної сфери Німеччини, що працюють в Україні, представили свої компанії та можливості кар'єрного росту для молодих спеціалістів з України. Особливу увагу було звернено на тренінг по складанню документів для пошуку роботи в країнах Євросоюзу, що є актуальним в умовах адаптації до умов європейського ринку праці.

Особливо запам'ятались слова директора НімАЦ в Україні Хайнріха Шюлє про українців, їх талант та працьовитість, які є запорукою розвитку аграрного виробництва в Україні та його конкурентоспроможності на європейському ринку.

Аспірант кафедри біології Просянкін Денис

Студентка 21-сп групи Власюк Сабіна