Перспективи розвитку лісового та садово-паркового господарства
25 вересня 2014 року в Уманському національному університеті садівництва відбулась Міжнародна наукова конференція «Перспективи розвитку лісового та садово-паркового господарства» з нагоди 105-ї річниці від Дня народження М.І. Бондаренка, випускника Уманського сільськогосподарського інституту, завідувача кафедри лісівництва, меліорації і декоративного садівництва.
На конференції обговорювались актуальні питання щодо сталого розвитку лісового і садово-паркового господарства за наступними напрямами: лісове господарство, садово-паркове господарство, біологія, екологія.
Конференція розпочалась з вітального слова проректора з наукової та інноваційної діяльності доктора сільськогосподарських наук, професора Віктора Карпенка.
З науковим та життєвим шляхом Миколи Бондаренка, учасників конференції ознайомила аспірант кафедри лісового господарства Світлана Масловата з доповіддю: «Бондаренко Микола Іванович: творчий шлях видатного науковця».
Під час конференції доповідали: Володимир Шлапак, завідувач кафедри лісового господарства, д. с-г. н., професор; Анатолій Бутило, д. с-г. н., професор; Володимир Бондаренко, к. с-г. н., професор (НЛТУ України, м. Львів); Юрій Клименко, д. с-г. н. (Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка НАН України); Сергій Сонько, д. с-г. н., професор; Петро Яворовський, д. с-г. н., професор (НУБіП України); Олександр Баюра, к. с-г. н.; Федір Бровко, д. с-г. н., професор (НУБіП України); Олександр Остапчук, к. с-г. н.; Володимир Вітенко, к. б. н.; Володимир Кульбіцький, к. с-г. н.
З науковими працями Миколи Бондаренка, представленими в бібліотеці Уманського НУС, учасників та гостей конференції ознайомила заступник директора Наукової бібліотеки Ірина Гончаренко.
Також у рамках конференції аспірантами кафедри лісового господарства було озвучено статті-спогади про Миколу Бондаренка людей, які безпосередньо його знали за життя. Статтю Сімона Рубіна «Памяті товариша» озвучила Ірина Іващенко, Василя Білоуса «Начерки до статті про М.І. Бондаренка до 90 років з дня народження» Юлія Запливана, Володимира Кропивка «Спогади про Бондаренка М.І.» Світлана Масловата.
За результатами конференції було опубліковано 82 наукові статті. Загальна кількість авторів 134, з яких 32 доктори наук, в тому числі 2 іноземних.
Ірина Іващенко, аспірант кафедри лісового господарства