Під чарівними стрілами Купідона
День Святого Валентина, Валентинів день, День Закоханих – це різні інтерпретації одного і того ж свята, яке відзначають 14 лютого у багатьох країнах світу.
Відомо безліч легенд щодо виникнення цього свята, але найпоширеніша свідчить про те, що цей день присвячений пам’яті святого Валентина з Риму. Імператор Клавдій II заборонив легіонерам одружуватись, так як вважав, що одружені легіонери гірше служать в армії. На допомогу закоханим прийшов священник Валентин, який влаштовував заборонені імператором весільні церемонії. Дізнавшись про це, Клавдій II стратив священика. 14 лютого 267 р., під час очікування своєї страти у в’язниці, Валентин закохався у дочку тюремника, яка була сліпою. Напередодні своєї страти він залишив їй прощальне послання, підписавши його «від твого Валентина». Легенда свідчить, що під час страти молода дівчина дивним чином знов почала бачити і змогла прочитати його послання. В результаті, через 200 років, римський Папа Геласій визнав дивом випадок із священиком і сліпою дівчиною і Валентин був канонізований церквою, а 14 лютого оголосили Днем Святого Валентина.
Відомі різноманітні традиції святкування цього дня.
У середньовічній Англії був поширений звичай вибирати собі «Валентину». Декілька молодих людей збиралися разом, писали на шматочках пергаменту імена дівчат, складали їх в шапку і тягнули жереб. Та дівчина, ім'я якої випадало юнакові, на цілий рік ставала його «Валентиною», а він її «Валентином». Це передбачало на цілий рік відносини між молодими людьми, подібні до тих, що, за описом середньовічних романів, були між лицарем та його «дамою серця» (скрізь супроводжував її, складав їй сонети, грав на лютні ).
В Італії 14 лютого називають «солодким днем», а головними подарунками там є шоколадки у формі серця, різноманітне печиво й цукерки. Приклад італійців наслідували й американці - колись у США закохані дарували одне одному марципани. Карамельки робили червоно-білими. Червоний колір означав пристрасть, а білий - чистоту любові.
В Україні в цей день прийнято дарувати любовні записки - «валентинки», а також різноманітні солодощі у формі сердечок. Вважається, що одруження в цей день стане запорукою вічного кохання.
У нашому університеті також підтримують традицію святкування Дня Святого Валентина. Цього дня, за ініціативи ради студентського самоврядування і за підтримки адміністрації університету та Центру культури і виховання, було організовано конкурс «Краща пара університету». В ньому взяли участь п’ять закоханих пар: Лаута Катерина та Слободяник Микола, Мосейчук Ольга та Скрипник В'ячеслав, Вікторія та Ігор Садовські, Руснак Альона та Половий Ігор, Головацька Наталія та Новостройний Віталій. Кожна пара розповіла глядачам історію свого кохання за допомогою відео-презентацій та романтичних зізнань.
«Валентин» та «Валентина» вечора - Боровик Валентин та Ганжа Інна налаштовували присутніх на святковий настрій. Прозвучали пісні про кохання у виконанні Альони Фоміної, Сергія Мартинюка, Алли Ільченко, Олени Фоменко, Костянтина Белінського, Ольги Мельниченко, дуету Аліни Берекелі і Анатолія Барилюка. Граціозним та ніжним був танець у виконанні Людмили Драч та Максима Свища.
Переможців конкурсу було визначено шляхом голосування серед глядачів. Ними стали Вікторія та Ігор Садовські. У подарунок вони отримали сертифікат на романтичну вечерю для двох у ресторані «Фортуна», а всі пари-учасники - солодкі подарунки.
Фіналом святкової програми став запуск палаючих ліхтариків-сердець у вечірнє небо Умані.
Кохання – це велика сила, яка рухає світом. Кохайте і будьте коханими!
Марина Бевз,
секретар ради студентського самоврядування Уманського НУС
Фотогалерея
![Валентинки від чарівного Ангелочка](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6265-250x180-923.jpeg)
![Закохані пари - учасники конкурсу](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/1-250x180-489.jpeg)
![Катерина Лаута і Микола Слободяник](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6271-250x180-923.jpeg)
![Катерина Лаута і Микола Слободяник](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6273-250x180-923.jpeg)
![Ольга Мосейчук і В'ячеслав Скрипник](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6284-250x180-923.jpeg)
![Вікторія та Ігор Садовські](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6291-250x180-89f.jpeg)
![Альона Руснак і Ігор Половий](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6293-250x180-89f.jpeg)
![Наталія Головацька і Віталій Новостройний](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6298-250x180-89f.jpeg)
![Наталія Головацька і Віталій Новостройний](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6312-250x180-89f.jpeg)
![Освідчення в коханні](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6316-250x180-89f.jpeg)
![Ведучі конкурсу Інна Ганжа та Валентин Боровик](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6318-250x180-89f.jpeg)
![Альона Фоміна](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6322-250x180-89f.jpeg)
![Алла Ільченко](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6324-250x180-f8f.jpeg)
![Олена Фоменко](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6329-250x180-f8f.jpeg)
![Олена Фоменко](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6332-250x180-f8f.jpeg)
![Костянтин Белінський](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6337-250x180-f8f.jpeg)
![Олена Новіцька](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6344-250x180-f8f.jpeg)
![Людмила Драч і Максим Свищ](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6350-250x180-2e4.jpeg)
![Людмила Драч і Максим Свищ](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6351-250x180-2e4.jpeg)
![Сергій Мартинюк і Костянтин Белінський](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6360-250x180-2e4.jpeg)
![Ольга Мельниченко](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6366-250x180-2e4.jpeg)
![Дует Аліна Берекеля і Анатолій Барилюк](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6373-250x180-2e4.jpeg)
![Дует Аліна Берекеля і Анатолій Барилюк](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6375-250x180-2e4.jpeg)
![Вручення солодких подарунків](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6385-250x180-3e1.jpeg)
![Переможцям - сертифікат на романтичну вечерю для двох у ресторані "Фортуна"](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6388-250x180-3e1.jpeg)
![Переможцям - сертифікат на романтичну вечерю для двох у ресторані "Фортуна"](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6390-250x180-3e1.jpeg)
![Організатори та учасники конкурсу](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6398-250x180-3e1.jpeg)
![Переможці конкурсу Вікторія та Ігор Садовські](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6411-250x180-3e1.jpeg)
![Катерина Лаута і Микола Слободяник](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6415-250x180-c9b.jpeg)
![Ольга Мосейчук і В'ячеслав Скрипник](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6417-250x180-c9b.jpeg)
![Наталія Головацька і Віталій Новостройний](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6421-250x180-c9b.jpeg)
![Альона Руснак і Ігор Половий](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6430-250x180-c9b.jpeg)
![Фото на згадку](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6425-250x180-f86.jpeg)
![Запуск ліхтариків-сердець у вечірнє небо Умані](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6433-250x180-ec6.jpeg)
![Запуск ліхтариків-сердець у вечірнє небо Умані](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6441-250x180-f86.jpeg)
![Запуск ліхтариків-сердець у вечірнє небо Умані](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6451-250x180-5a4.jpeg)
![Запуск ліхтариків-сердець у вечірнє небо Умані](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6455-250x180-5a4.jpeg)
![Запуск ліхтариків-сердець у вечірнє небо Умані](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_6443-250x180-5a4.jpeg)
![Романтична вечеря на двох у ресторані "Фортуна"](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_0152-250x180-489.jpeg)
![Романтична вечеря в ресторані "Фортуна"](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_0201-250x180-52a.jpeg)
![Ведучі розважальної програми для закоханих](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_0183-250x180-52a.jpeg)
![Романтична вечеря в ресторані "Фортуна"](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_0187-250x180-489.jpeg)
![Романтична вечеря для двох у ресторані "Фортуна"](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_0198-250x180-52a.jpeg)
![Пісня для коханої](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_0217-250x180-52a.jpeg)
![Пісня для коханої](assets/cache/images/stydrada/14.02.2013_valentin/DSC_0225-250x180-52a.jpeg)