29.09.2014 5229

Підведено підсумки конкурсу на кращий бізнес-план для сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на селі

26 вересня в Уманському національному університеті садівництва відбулася презентація бізнес-планів студентів, які брали участь у конкурсі на кращий бізнес-план для створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на селі. Конкурс проводився з 30 квітня по 15 вересня 2014 року серед студентів 3-6 курсів економічних спеціальностей.

Відкрив засідання конкурсної комісії її голова, директор Інституту післядипломної освіти та дорадництва Сергій Приліпко, який відзначив важливість заходу для університету та довів до відома присутніх, що даний конкурс проводиться вдруге на виконання доручення Міністра аграрної політики та продовольства України від 30 вересня 2013 року №17780/24-128 щодо започаткування щорічного конкурсу серед студентів вищих навчальних закладів на кращий бізнес-план зі створення сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу на селі. Даний конкурс сприятиме розбудові кооперативного руху на селі, залученню молоді до розвитку сільських територій та підвищенню рівня доходів і зайнятості сільських жителів.

Для організації проведення конкурсу згідно з наказом ректора Уманського НУС була створена комісія, до складу якої увійшли голова комісії, директор Інституту післядипломної освіти та дорадництва, кандидат економічних наук, доцент Сергій Приліпко; проректор з наукової та інноваційної діяльності, доктор сільськогосподарських наук, професор Віктор Карпенко; декан факультету економіки і підприємництва, доктор економічних наук, професор Юлія Нестерчук; декан факультету менеджменту, кандидат економічних наук, доцент Наталія Вернюк; заступник декана факультету економіки і підприємництва, кандидат економічних наук, доцент Олександр Ролінський; заступник декана факультету менеджменту, кандидат економічних наук, доцент Ігор Бутило; завідувач Міжрегіональним навчально-практичним центром розвитку сільських територій, кандидат економічних наук, доцент Ольга Макушок; завідувач кафедри маркетингу, доктор економічних наук, професор Руслан Мудрак; завідувач кафедри менеджменту ЗЕД, доктор економічних наук, професор Олександр Школьний; тренери з кооперації: кандидат економічних наук, старший викладач кафедри менеджменту організацій Олена Саковська; кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки Людмила Пархоменко; кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку і аудиту Леся Панкратова та представники інших обласних і Всеукраїнських громадськихорганізацій.

У конкурсі взяли участь 4 студенти, які презентували перед комісією свої бізнес-проекти. Члени комісії при захисті бізнес-планів задавали студентам запитання щодо доцільності запропонованої молодими науковцями діяльності, вкладання грошей у визначену членами СОК справу та ефективність порівняно з докооперативним періодом. Компетентні члени комісії визнали всі проекти, представлені на розгляд глядацької аудиторії, вдалими та актуальними.

Одноголосно найкращим бізнес-планом по створенню багатофункціонального обслуговуючого кооперативу «Надія» було визнано проект студента факультету менеджменту Павла Богачика (науковий керівник к.е.н., професор, завідувач кафедри менеджменту організацій, заслужений економіст України Анатолій Бурик), який виборов І місце та братиме участь у Всеукраїнському конкурсі серед вищих аграрних вузів України.

Члени комісії також визначили на університетському рівні призові місця інших учасників бізнес-планів:

ІІ місце здобула студентка факультету менеджменту Ірина Пампуха (науковий керівник – доцент Олена Саковська);

ІІІ місце – студентка факультету менеджменту Альона Дяк (науковий керівник – доцент Микола Дяченко);

ІV місце – студентка факультету економіки і підприємництва Діна Бунич (науковий керівник – доцент Ольга Макушок).

Ольга Макушок, завідувач Міжрегіональним навчально-практичним центром розвитку сільських територій Уманського НУС, подякувала всім присутнім за співпрацю та ентузіазм, наголосила на необхідності проведення подібних заходів і зазначила, що вони не лише розширюють загальний світогляд студентів та сприяють їх професійному розвитку, а й надають можливість подальшого працевлаштування випускників.

Ольга Макушок, завідувач  Міжрегіональним навчально-практичним центром розвитку сільських територій.