10.05.2014 4880

Пізнання таємниць минулого – запорука мирного майбуття

Студентські роки – це пора пізнання нового й відкриття таємниць минулого. І найкращий шлях це здійснити – відвідати особисто історичні місця, які приховують багато відомих і безліч незвіданих таємниць.

Саме таким відкриттям стала для студентів факультету економіки і підприємництва Уманського національного університету садівництва екскурсійна поїздка у Вінницю. Першочерговим пунктом зупинки юних туристів стала колишня ставка лідера нацистської Німеччини Адольфа Гітлера в Україні під назвою «Вервольф».

Пізнання таємниць минулого – запорука мирного майбуття

Екскурсовод Володимир розповів студентам, що будівництво даного об’єкту проходило в умовах цілковитої таємності всього лише за 8 км від Вінниці протягом 1941 – 1942 років. Повідав він і про долю радянських військовополонених, які змушені були його здійснювати, і про відомі історикам факти діяльності ставки, і про ціну, яку заплатив радянський народ за мирне небо і сонце над головами їх нащадків.

На завершення відвідин пам’ятки буремних воєнних років студенти поласували смачною кашею, звареною на вогнищі.

Пізнання таємниць минулого – запорука мирного майбуття

Під час цієї подорожі усі дізналися багато нового про буремні й трагічні події Великої Вітчизняної війни та вкотре переконалися, що лише жива пам'ять про подвиг і втрачені в ім’я миру життя може зберегти наступні покоління від кривавого подиху війни…

Леся Барабаш, к.е.н., викладач кафедри фінансів і кредиту