21.11.2014 5168

Польсько-український проект „Сприяння сільському мікропідприємництву в Україні”

Кафедра туризму та готельно-ресторанної справи Уманського національного університету садівництва взяла участь у підсумковій події польсько-українського проекту „Сприяння сільському мікропідприємництву в Україні” – Ярмарку-конференції, яка відбулася 18 листопада 2014 року у Черкаському художньому музеї.

Під час події були представлені 9 підприємницьких ідей, які розроблені та апробовані мешканцями 8 сіл трьох областей. В основу роботи був покладений європейський досвід розвитку сільського мікропідприємництва та активізації сільських громад „Тематичне село”, який позитивно зарекомендував себе в Польщі, і з яким усі учасники проекту мали нагоду ознайомитися безпосередньо у польських селах.

Польсько-український проект „Сприяння сільському мікропідприємництву в Україні”

Усі розроблені бізнес-ідеї являють собою туристичні пропозиції, адресовані зацікавленим активним відпочинком на природі, ознайомленням з історією та культурою рідного краю, пошуком нових знань та позитивних емоцій.

Це нове і цікаве доповнення до наявних туристичних пропозицій, включення до карти туристичних маршрутів нових напрямків, а також нової тематики і форм роботи з туристами. З другого боку, це одна із можливостей для забезпечення зайнятості сільських мешканців у новій для них сфері – обслуговування туристів, яка може органічно доповнювати традиційні для села види діяльності і сприяти їх урізноманітненню.

Проект „Сприяння сільському господарству в Україні” реалізований спільно Щецинським Навчальним центром Фундації розвитку місцевої демократії (FRDL) та МГО „Інститут демократії ім. Пилипа Орлика” за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польщі.

Це був перший досвід роботи наших партнерських організацій для сільських мешканців, який буде в подальшому розвиватися.

Наталія Парубок, методист кафедри туризму та готельно-ресторанної справи