22.09.2014 7389

Посвята першокурсників у студенти в Уманському НУС

Доброю традицією для Уманського національного університету садівництва стала урочиста посвята в студенти. Це свято всієї університетської родини, яка кожного року поповнюється новим поколінням студентів. Цього року це свято співпало ще з однією визначною подією  – 170-річним ювілеєм навчального закладу. Ще зранку на центральному майдані університетського містечка було людно: працювали виставки кафедр і факультетів університету та благодійний ярмарок.

Посвята першокурсників у студенти в Уманському НУС

До участі в урочистостях на трибуну були запрошені ректор університету Олена Непочатенко та почесні гості: заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Андрій Дикун, перший заступник міського голови Станіслав Марков, директор приватного сільськогосподарського підприємства «Уманський тепличний комбінат» Микола Гордій, директор національного дендропарку «Софіївка» НАН України Іван Косенко, директор ТОВ «Седна-Агро» Олег Яровий.

Посвята першокурсників у студенти в Уманському НУС

На центральній площі вишикувалися першокурсники на чолі з деканами та їх заступниками, які впродовж навчання в університеті стануть для студентів добрими наставниками. Колону студентів, які навчаються на кафедрі військової підготовки, очолив викладач кафедри, майор Валерій Цкітішвілі.

Гучними оплесками зустріли присутні корифеїв науки, мудрих наставників студентства – професорів університету.

Посвята першокурсників у студенти в Уманському НУС

Щиро привітала присутніх із 170-річним ювілеєм та посвятою першокурсників у студенти  ректор університету, доктор економічних наук, професор Олена Непочатенко, а також звернулась зі щирими словами привітань до професорсько-викладацького колективу університету, подякувала колегам за нелегку працю, вміння, терпіння, які вони вкладають у свою справу, та побажала міцного  здоров’я, родинного тепла і затишку, а також нових трудових і наукових звершень на благо рідного університету й України.

Наказ про зарахування абітурієнтів у студенти оголосив відповідальний секретар приймальної комісії, кандидат сільськогосподарських наук Олександр Сержук.

З найкращими побажаннями до першокурсників звернулися студенти-старшокурсники, запросили їх стати частиною великої дружної університетської родини. Першокурсники, прийнявши естафету, поклялися бути старанними у навчанні, наполегливо формувати свої здібності, шанувати своїх викладачів, виконувати їх настанови та не шкодувати сил для розвитку єдиної України.

Привітання зі святом також лунали з уст поважних гостей, які приїхали, щоб вшанувати почесну працю аграріїв та привітати студентів-першокурсників, які в майбутньому продовжуватимуть благородну справу своїх попередників.

З вітальним словом до учасників святкових урочистостей звернувся заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Андрій Дикун, який передав найщиріші вітання від Міністра аграрної політики та продовольства України Ігоря Швайки, від імені випускників, з якими навчався, подякував викладачам за глибокі ґрунтовні знання. Андрій Євгенович зазначив: «Країну врятує агарний сектор, потенціал розвитку якого величезний». Звернувшись до студентів, заступник Міністра зауважив, що саме на них лягає велика відповідальність – розвивати аграрну галузь. Наостанок виступу він побажав усьому студентству успіхів у навчанні та мирного неба.

Посвята першокурсників у студенти в Уманському НУС

Також в рамках робочого візиту 19 вересня Андрій Євгенович зустрівся зі студентами Уманського НУС, обговоривши з молоддю низку актуальних на часі питань їх майбутнього працевлаштування; взяв участь у засіданні наглядової ради університету та провів нараду з керівниками аграрних підприємств Черкащини, обговоривши хід осінньо-польових робіт області.

Привітання пролунали також від директора національного дендропарку «Софіївка» НАН України Івана Косенка та директора ТОВ «Седна-Агро» Олега Ярового. Від імені батьків першокурсників привітав Олександр Носенко, який висловив сподівання, що їхні діти у стінах університету знайдуть добрих наставників, гарних друзів та здобудуть добрі знання.

Посвята першокурсників у студенти в Уманському НУС

Кульмінаційним моментом свята стало вручення першокурсникам дорогоцінної спадщини всього людства – символічних «Книги мудрості», «Ключа до знань» та запалення вогню знань.

Посвята першокурсників у студенти в Уманському НУС

На святі відбулася ще одна важлива подія – після повного курсу навчання на кафедрі військової підготовки студенти отримали офіцерське звання «молодший лейтенант запасу Збройних Сил України». Офіцерські погони вручили ректор університету Олена Непочатенко, заступник завідувача кафедри військової підготовки, полковник Анатолій Радченко, полковники Юрій Костюченко та Михайло Пилипенко, заступник начальника Уманського воєнного гарнізону Володимир Печенюк.

Посвята першокурсників у студенти в Уманському НУС

Із  благословенням на відмінне навчання та добрі справи до великої студентської родини звернувся настоятель Свято-Троїцької Української православної церкви протоієрей отець Олександр.

Посвята першокурсників у студенти в Уманському НУС

На завершення урочистостей народний самодіяльний ансамбль пісні і танцю «Хлібодари» виконав Гімн України.

Після свята відбувся благодійний концерт творчих колективів Центру культури і виховання студентів у підтримку воїнів української армії, які сьогодні ведуть бої за цілісність і незалежність держави.

Посвята першокурсників у студенти в Уманському НУС

Попереду у студентів – наполеглива праця, перемоги та  подолання перешкод, і кожен студент з  гідністю носитиме  високе звання студента Уманського національного університету садівництва!

Надія Зубова, методист Центру культури і виховання студентів