Практичне заняття в саду
27 квітня 2015 року студенти 41-зр групи спеціальності «Захист рослин» Уманського НУС провели практичне заняття в саду під керівництвом доцента кафедри захисту і карантину рослин Святослава Суханова.
Метою заняття було визначення видового складу шкідників у насадженнях яблуні, вивчення методів обліку комах та встановлення пасток, визначення строків виходу із зимівлі найбільш небезпечних шкідників саду, а саме довгоносика брунькового сірого (Sciaphobus squalidus Gyll.), оленки волохатої (Tropinota hirta) та грунтових шкідників: хруща травневого західного (Melolontha melolontha L.), капустянки звичайної (Gryllotalpa gryllotalpa L.), коваликові (Elateridae) та чорниші (Tenebrionidae).
Терміни проведення обстежень насаджень яблуні та інших угідь вибирають з урахуванням фенології шкідливого організму і культури.
Для встановлення чисельності ґрунтових шкідників студенти встановлювали пастки Бербера. Від початку розпускання бруньок до цвітіння необхідно провести обстеження на заселеність довгоносиками. Їх чисельність і видовий склад визначають методом струшування.
Студенти відповідально проводили досліди, кожен відповідав за власну ділянку. Спостереження за шкідниками та визначення їх чисельності необхідно проводити протягом вегетації, а результати дослідження студенти будуть обраховувати і записувати до польового журналу. Результати дослідження будуть відображені у наукових статтях та дипломних роботах.
Анна Слонь, асистент кафедри захисту і карантину рослин