01.06.2016 5272

Практика управління аграрним підприємством

Відповідно до плану проведення наукових заходів в Уманському національному університеті садівництва 31 травня кафедра публічного управління та адміністрування провела науково-практичний семінар «Практика управління аграрним підприємством». У засіданні взяли участь директор ТОВ «Агровіт» Уманського району, випускник 2005 року факультету агрономії нашого навчального закладу Микола Бахчеван та голова Ради сільськогосподарських товаровиробників  Уманського району, директор ТОВ «Прометей» Володимир Мальченко. Семінар організований і проведений керівником наукового студентського гуртка, доцентом кафедри Валентиною Кепко.

Запрошені учасники ознайомили присутніх з діяльністю очолюваних ними підприємств, поділилися планами на майбутнє. На думку топ-менеджерів, економічне зростання суб’єктів господарювання на сучасному етапі орієнтоване на інтенсивний тип розвитку, що передбачає постійне нарощування обсягів виробництва продукції з меншою ресурсоємністю та вищою якістю продукції. Для цього необхідною складовою є забезпечення конкурентоспроможності агроформувань. Розв’язання усіх цих завдань можливе при професійному, вмілому, висококваліфікованому управлінні підприємством. В представлених підприємствах вміло застосовують економічні методи управління, серед яких найважливіше місце займає раціональне використання виробничого потенціалу. Кредо керівників полягає в задоволенні й заінтересованості працівників у результатах праці. Вони переконані, що не може бути гарного підприємства, в якому працюють незаінтересовані й незадоволені працівники. Завдання керівника – гармонізувати інтереси  працівників і підприємства заради досягнення високих результатів роботи.

В обговоренні питань, передбачених програмою семінару, активну участь взяли декан факультету менеджменту Наталія Вернюк, завідувач  кафедри публічного управління та адміністрування Сергій Приліпко, доценти кафедри Валентина Кепко, Олена Саковська, Наталія Петренко, Олександр Світовий, Марина Гоменюк, Микола Дяченко. Активно долучилися до обговорення й дискусій студенти факультету менеджменту.

Практика управління аграрним підприємством

Практика управління ТОВ «Агровіт» та ТОВ «Прометей» показує, що лише ті підприємства, які основну увагу приділяють організаційним, технологічним і економічним складовим, здатні впроваджувати новітні технології виробництва продукції, мати високу технічну озброєність, застосовувати науково-обґрунтовані сівозміни, розв`язувати соціальні проблеми сільського населення, здійснювати капіталовкладення у навчання й підвищення кваліфікації спеціалістів.

Колектив кафедри публічного управління та адміністрування