Презентаційна подорож сторінками історії Умані
Надзвичайно цікава та неординарна подія – презентація книг Владислава Давидюка – ознаменувала 3 червня в Уманському національному університеті садівництва. Незаангажований погляд на історичний фактаж крізь призму політичних і соціальних швидкоплинних подій, підтверджений фактами, світлинами й архівними документами розкрив сьогодні загалу Владислав Миронович.
Його книги дуже легко читаються, адже нагадують відверту бесіду автора та читача про те як, де жили уманці в минулому. Вони поглинають цікавими світлинами, що лиш при відкривають завісу таємниці, та лаконічними текстами, у яких розкривається суть загадки багатогранної історичної минувшини, глибин втаємничених підземель і простих присадибних підвалів.
Тож якщо вам цікаво дізнатися, який нинішній район міста Умані називався «35-им кварталом» (Уманчанка), де знаходився в Умані готель «Брістоль» (швейна фабрика) та які таємниці приховує у своїх підвалинах 11 школа – варто прочитати нові видання історика, який є не лише справжнім професіоналом і знавцем своєї справи, а й спростовувачем багатьох міфів про архітектуру та родзинки рідного міста.
На правах модератора заходу, доктор філософських наук, професор кафедри соціально-гуманітарних і правових дисциплін Павло Ямчук професійно та лаконічно спрямовував захід у цікавому, швидкоплинному руслі, даючи змогу присутнім відзначити важливість даної зустрічі для загалу та суспільства в цілому.
Ректор Уманського НУС, Олена Непочатенко, привітавши гостей, висловила вдячність присутнім і досліднику, адже ансамбль студмістечка університету також є архітектурною пам’яткою та має державну цінність, тож отримувати нові відомості завжди корисно. Тим паче, що книга містить відомості (ст. 700) про забудову головного корпуса університету.
Очільниця міста Ірина Плєтньова подякувала автора за кропітку працю і якісну детальну історію міста.
На заході також були присутні представники всіх ЗВО й освітніх закладів міста, очільники архівних сховищ і директори бібліотек Умані, всі бажаючі та прихильники наукової історичної літератури, які приємно вразили загал своєю щирою зацікавленістю діяльністю Владислава Давидюка, змістовними запитаннями та проявленою активністю в бесіді. Також заклади освіти отримали у подарунок від автора примірники презентованої книги.
«Є події, значення яких не тьмяніє від невблаганного бігу часу. Навпаки, кожне пройдене десятиліття зі зростаючою силою підкреслює їх велич. З архітектурних споруд міста Умань видно, яким чином історія впливала на них, скільки інформації ми знаємо в сьогоденні. Це показує нашу відкритість до знань, до вміння знайти сліди минувшини у її залишках», – зазначив Владислав Давидюк.
Коротко про цінні матеріали презентованих видань автор розповів за допомогою фотоматеріалів, використовуючи мультимедійні засоби. Загалу також були представлені й інші видання дослідника: «Історія Умані: Міфи і дійсність в документах»; «Н.В. Суровцова – спогади про навчання в Уманській жіночій гімназії»; «Умань і Уманщина в Київській газеті «Києвлянинь (1900–1919рр.)».
Дослідження, представлене загалу нині, є справжнім найбільшим скарбом сьогодення, адже кожна уманська родина, розповідаючи дітям історію роду, намагається передати знання про історичні віхи не лише рідної держави, а й міста. Таким чином, мати подібні книги в сімейній бібліотеці є справжнім родинним багатством.
Висловлюємо вдячність усім присутнім і організаторам за цінний внесок в історичну спадщину Уманщини та прогресивну діяльність в напрямку освітньо-патріотичного виховання сучасників.
Пресцентр Уманського НУС