30.09.2015 4965

Презентація Гербарію УНУС на Міжнародній науково-практичній конференції

23-24 вересня 2015 року на кафедрі ботаніки та екології рослин біологічного факультету ХНУ ім. В.Н. Каразіна проходила Міжнародна науково-практична конференція на тему «Гербарна справа: історія, теперішнє, майбутнє», присвячена 190-річчю заснування Гербарію Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (CWU).

Презентація Гербарію УНУС на Міжнародній науково-практичній конференції

До роботи долучилися провідні науковці у галузі ботаніки, наукові співробітники ботанічних садів, викладачі вищих навчальних закладів, аспіранти, студенти, які мають відношення до даної тематики.

У своїй доповіді куратор Гербарію Уманського НУС доцент Тетяна Мамчур заявила про цінне наукове надбання гербаризованих зразків, що налічує близько 28 000 екземплярів судинних рослин. З них виділено історичний гербарій: ексикати Herbarium Florae Rossicae (1840-1907 рр.), зібраний відомими науковцями та учнями Уманського училища землеробства і садівництва, зокрема вченого ботаніка, натураліста Й. К. Пачоського (датовані 1881-1886 рр.), гербарій Уральського товариства любителів природознавства (колектор М.О. Нікітін) та ін.; науковий гербарій – включає іменні гербарії викладачів кафедри ботаніки (І. І. Білоус, О. С. Бондар, В. А. Гаврилюк, В. С. Горячової, Т. Б. Вакар та ін.) і навчальний – гербарій студентів з систематики рослин (датований 1907-2015 рр.), морфології рослин, дендрології, лікарських рослин та ін.

До виступу долучилась доцент УДПУ ім. Павла Тичини Галина Чорна, оскільки вона є зовнішнім експертом Гербарію УНУС. В обговоренні взяли участь Алла Громакова та Ольга Безроднова, які зазначили наукову цінність Гербарію УНУС, проведену велику роботу з упорядкування та побажали подальшого розвитку та тісної наукової співпраці Гербаріям ВНЗ.

Куратор Гербарію ХНУ ім. В.Н. Каразіна (CWU) Юрій Гамуля провів екскурсію в гербарній кімнаті, де поділився своїм досвідом роботи з гербарієм, гербарною справою та ознайомив з гербарними зразками їхнього навчального закладу. Вдалим систематичним рішенням та розміщенням є зберігання окремих гербарних зразків нижчих рослин – Micota, Lichnes, Briota відомого німецького ботаніка міколога, бріолога Ludwig Rabenhorst (1801-1881). Цікавим виявилось те, що у Гербарії Уманського НУС теж є гербарні зразки даного колектора.

Тетяна Мамчур, доцент кафедри садово-паркового господарства